Saturday, March 27, 2021

Freya Laurier

[ freja lóryer ]

[player] Theresa

[fc] Erin Moriarty
 

always and forever

× [species] human
× [date of birth] october 9, 2209 | ♎︎ libra
× [loyalty] neutral
× [credits] 0

× [level] 1
× [age] fifteen | 15
× [occupation] student
× [gems] 0
vitality [ 0 ] × defense [ 0 ]
  • Když jde do tuhého, umí zachovat chladnou hlavu. Snaží se tak jednat za všech okolností. Není to ta malá holčička, co by měla deprese a bála by se, že ji zabijí. Ne, taková Freya doopravdy není. Za celý svůj život se jí toho přihodilo poměrně mnoho, ale na tom nesejde. Svoje postavení splátce bere možná až moc vážně. Mimo jiné umí celkem dobře zacházet s nářadím – kdykoliv bylo třeba něco opravit, byla to právě Freya, kdo věci v této domácnosti opravoval. Když byla malá, její babička ji skoro pořád nutila učit se nazpaměť snad všechny druhy různých bylin. Od těch, co dokážou člověku zachránit život, až po ty, co někomu mohou způsobit smrt. Celkem to Freyu, štvalo učit se o obyčejných kytkách, ale v aréně jí to třeba zachrání holý život. Taktéž vyniká v ručních pracích, například ráda šije. Možná, že se to zdá celkem k ničemu, ale kdo ví? Třeba ji právě zašití rány dokáže zachránit život od zcela jisté nevyhnutelné smrti. Umí si snadno najít přátele, ve Dvanáctém kraji je celkem oblíbená. Možná by si dokázala najít spojence dokonce i mezi profíky. Od toho, jak pomáhala své babičce, když ji třeba přenášela z jednoho místa na to druhé a pomáhala ji prakticky úplně se vším, si samozřejmě vypěstovala nějakou tu sílu. Vysoká sice příliš není, ale pořád je to lepší, než nemít vůbec žádnou sílu. Takže je možné, že kdyby měla hodit něčím velmi těžkým, měla by menší výhodu. Samozřejmě je otázkou, jestli se jí podaří zasáhnou cíl. Ale nač být tak moc pesimistický?
  • Bohužel, jak všichni víme, nikdo není dokonalý, a to samé samozřejmě platí i pro Freyu. Je celkem tvrdohlavá. Někdy lidem až moc důvěřuje, což pro ni v Hladových hrách je snad skoro ta nejhorší nevýhoda. Na sport taky není nijak extra nadaná. Ano, možná jak již jsem zmiňovala, by mohla hodit něčím těžkým, ale v životě se ke zbraním skoro nedostala, natož aby s nimi od dětství trénovala a připravovala se na Hladové hry. Někdy ji možná chybí i ten selský rozum a taktéž je až moc zapomnětlivá. Ale v aréně bude možná problém si něco ulovit, takže bude pravděpodobně spoléhat na nějaké jedlé rostliny. Což taky znamená, že je tu bohužel taky ta možnost, že umře právě z důvodu toho, že bude mít hlad a bude kvůli tomu oslabená. Někdy má tendenci říct, co cítí. Pro Freyu platí, že co na jazyku, to na srdci. Sice se s tím zatím nikdy nedostala do nějakých velkých konfliktů, ale to neznamená, že se to nemůže stát. A pak tu je ten největší problém – nikdy nebyla cvičena na to, aby zabíjela. Ale kdo by to ve svých patnácti letech života také uměl? Opravdu neví, jak to bude snášet, pokud to vůbec zvládne.

  • [ personality ] Je celkem mírumilovná a snaží se být na každého, koho potká, co nejvíce milá. Téměř nikdo ji nikdy neviděl jinak než s úsměvem na tváři a s pozitivní náladou a je celkem dost věrná. To by jí mohlo celkem pomoct při uzavírání nějakého spojenectví s těmi nejlepšími. Samozřejmě nevíme, jak to bude s její věrností přímo v aréně. Bude se snažit přežít a to bez ohledu na následky. Ale stále bude taková mírnější. Určitě bude zabíjet jen z nutnosti. Zřejmě se bude schovávat a hledat spojence. Ale i když patří mezi důvěřivé, neznamená to, že bude profíkům okamžitě slepě důvěřovat. Ale je tu taky ta možnost, že jim bude důvěřovat až moc. Dokáže v nejhorších případech hrát na city a taky trochu manipulovat. Pokud bude mít hlad, může ze sebe udělat taky tu malou slabou holčičku a doufat, že se nad ní někdo slituje. Je taky i celkem diplomatická, ale někdy má tendence chovat se tak, jak jsem již zmiňovala. Co na srdci, to na jazyku. Naštěstí se jí to nestává až tak často. Také se snaží být v těch nejhorších chvílích při smyslech. Nebo snad naděje neumírá poslední? Její nejhorší obava z celého života je asi ta, že na ni všichni zcela jistě zapomenou. A taky, že bude do konce svého života osamocená bez přátel.
× × ×
  • [ file 001 ] Narodila se do poměrně chudé rodiny. Její matka se jmenovala Anika Laurier; ta bohužel údajně zemřela při porodu. Dříve dělala prodavačku na trhu a byla všemi milovaná. Otce taktéž potkal nešťastný osud, protože když zjistil, že jeho milovaná žena nepřežila porod jeho prvorozeného dítěte, tak to jeho srdce velmi těžce neslo. Pokaždé, když viděl Freyu, trápil se víc a víc, a tak se rozhodl jednoho dne odejít a vzít si život, a to se mu bohužel podařilo. A tak malá Freya zůstala dočista sama. Naštěstí žila její babička, která ale byla postižená, takže vůbec nemohla pohybovat nohama. O Freyu se tedy starala převážně její sousedka. A když bylo Freye pět roků, sousedka zemřela na infarkt. A tak jí zůstala jen babička, se kterou ale bohužel moc nevycházela. A ani se jí u ní moc nelíbilo, protože ji musela pomáhat prakticky se vším. Ale jak rostla, tím ji měla víc a víc raději. Její babička byla bývalá léčitelka, a tak jí do hlavy cpala snad všechny druhy rostlin a chorob. Freyu to vždycky trochu štvalo, ale když na losování vybrali právě ji, bylo to, jako kdyby se jí zastavilo srdce. Co bude dělat babička, pokud umře? Takže má pádný důvod se to pokusit přežít. Musí tady být pro ni.

other worlds

stranger2s.jpg https://static.wixstatic.com/media/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.png/v1/fill/w_212,h_90,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.webp