Monday, May 04, 2020

Willa Galloway

[ vila galouvej ]

 

Player: Elli

FC: Imaan HammamContact: eliskafranova@seznam.cz

Age: 18 | Tesserae: 7


Token: Bílý kamínek
level [ 1 ] • credits [ 0 ] • gems [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Jako naprostá většina Jedenáctého kraje je Willa zvyklá na těžkou práci. Jen tak něco ji neunaví a do práce se pouští ráda. Je velice pracovitá a má šikovné ruce, které dokáží různé věcičky. Hodně se jí vyplatilo, že po matce zdědila velké nadání na vaření a kvůli nedostatku jídla dokáže udělat snad ze všeho nějaký skromný pokrm. Také pozná nespočet bylinek a rostlin, takže nemá strach, že by se zrovna ona otrávila. Jelikož žije v jedné z těch nejnebezpečnějších a nejchudších ulic v jejím kraji, musela se naučit nějak bránit. Vždy se tak dělo u kuchyňské linky, kdy při vaření a krájení masa či zeleniny praktikovala formy bodání a sekání. Jen ale do vzduchu. Jednou ji u tohoto činu načapal otec, který nikdy nebyl zastáncem násilí, ale poté, co umřela Willina matka, se rozhodl, že nedovolí, aby se jeho jedinému dítěti stalo něco podobného. Zemřít někde v temné uličce. Tak začali trénovat základy sebeobrany společně, krůček po krůčku. Nejdřív jenom jak vykrýt útok, poté jak někoho pořádně zasáhnout. Willa nemá zrovna nějaké velké svaly, ale kdyby přišlo do tuhého, silnou ránu dát umí. Je odhodlaná a nic jen tak nevzdá, a tak to vždy bylo s jejím malým tréninkem sebeobrany. Když už dívka dospívala, otec se rozhodl ji nějak naučit zacházet s nožem, tak doma nasadil slaměné panáky. Po dlouhé době trénování si nůž osvojila a bere ho spíše jako prodloužení její ruky. Před nějakou dobou si také usmyslela, že by bylo fajn se naučit nůž vrhat. Nejdříve jí to vůbec nešlo, panáky vždy minula, ale po roce se začala zlepšovat. Nejde říct, že by v tom byla skvělá, ale schopnost si osvojila a Willa nepochybuje o tom, že by se teď ubránila. V dětství jí umřela matka, tak to byl jen otec a ona. Musela chodit do sadů s ním, aby se uživili. Jako malá samozřejmě nemohla dělat dospělou práci, tak byla přidělena na šplhání stromů, kde měla sbírat ovoce. Zanedlouho se z ní stal docela dobrý lezec a do této doby ji baví se vyšplhat do koruny stromů a dívat se dolů na lidi. Teď už je však dospělá a je schopná zastávat těžší práce jako všichni ostatní. Po nějaké době si zvykla na těžkou práci a je schopná unést i hodně těžké věci. Je také zvyklá zastávat práci druhých, když ji nikdo nekontroluje. Žádné práce se jen tak nezalekne, navíc má výdrž velkou. Jak už bylo zmíněno, ráda leze po stromech, tak by se dalo říct, že je docela ohebná. S jejíma dlouhýma nohama se také skvěle běhá, fyzickou stránku má tedy Willa pod palcem, jak to tedy jen za jejích podmínek jde. Pokud jde o její sociální život, s tím nemá problém. Je přirozeně usměvavá a ráda debatuje na různá témata, poznává nové lidi. Ráda říká, že má dobrý čich na lidi, že na nich vidí, jací jsou. Většinou má pravdu, každého ale prohlédnout nemůže, když lidi kolem rádi lžou a přetvařují se. Jinak se jí ale daří rozpoznávat emoce ostatních lidí a má různé techniky, jak se jim dostat pod kůži.


Pokud jde o přemýšlení pod tlakem, tahle dívka to vůbec nezvládá. Když spěchá nebo vlastně má něco dělat v daný čas, její mozek není schopen fungovat. Ruce se jí začínají potit, kolena třepat. Termíny a čísla jí obecně dělají problémy. Také není fanda školy a vkládání informací do hlavy jí ve většině případů dělá problémy (pokud nejde o recepty na vaření). Pokud ji něco nezajímá, automaticky se jí to vypaří z hlavy, jako kdyby to tam nikdy nebylo. Má také problém mluvit spisovně, což je hrozné, pokud by na ni mluvila úřední osoba. Obecně má problémy se slušnou reprezentací, má velice ostrý jazyk a moc nepřemýšlí nad tím, co ze sebe vypustí. Měla by se více kontrolovat ve všech ohledech. Vulgární slova jsou v jejím slovníku jakoby běžná slova. Její otec ji vždy držel od mírotvorců co nejdál, ale párkrát se stalo, že si v jejich přítomnosti zobák otevřela a rozhodně to pro ni neskončilo dobře. Nikdy to pro ni neskončí dobře. V životě nikdy neměla žádnou velkou autoritu, otec ji musí neustále odtahovat od problémů. Její hlava funguje hodně zvláštním způsobem. Využije každou skulinku, aby někoho naštvala. Nejradši by si podala někoho z Kapitolu. Vždy, když nějakého zázrakem uvidí u nich v kraji nebo v televizi, má velkou chuť nějakého zpacifikovat. Tato chuť nevychází z nějaké zkušenosti, nemá žádný důvod nenávidět Kapitolany. Vychází to z čisté touhy nebýt kontrolována, život bez lidí, co jsou na tom o hodně lépe než vy. Došlo by i k tomu, že by se normálně vysvlékla na náměstí svého kraje a volala by po anarchii. Zatím je ale udržována zkrátka, všechny tyhle velké nápady má stále jenom v hlavě. Pokud jde o nějaké fobie, Willa má obrovský strach z plavání, nejvíce ale z otevřeného moře. Nikdy sice neplavala, ale jen pomyšlení, že by byla ponořená ve vodě a kilometry od ní absolutně nic, ji děsí. Také zastává názor, že utopit se je ta nejhorší smrt, co může být. Smrt plná bezmoci. Většina jejích nočních můr je právě ta, že se topí. Cokoliv se takovému pocitu podobá (bažina, pohyblivý písek) ji nehorázně děsí a udělala by cokoliv, aby se do takovéto situace nedostala. Její velká slabina je její špatné určování směru. Lehce se ztratí a pokud jde o světové strany, o tom nemá vůbec tušení. Pokud je někde sama, v neznámé oblasti a neví, kam jít, puknou jí nervy. V ten moment není ani schopná myslet. Je strašně tvrdohlavá, za vším, co je její, si stojí a nikdo a nic ji nepřinutí myslet si jinak.


Willa se narodila jako jediné dítě Rema a Tyi Gallowayových, chudý pár žijící jako spodina Jedenáctého kraje. Tihle dva se spoléhali jen jeden na druhého, oba bez rodičů, bez financí. Neměli nic jiného než sebe. To se ale změnilo, když na svět přivedli Willu. Dívka byla obklopena nekonečnou láskou, žili šťastně, i přes nedostatek financí. Zahlcovali ji láskou. Byla trochu izolována od okolí, proto ani nevěděla, že jsou na tom její rodiče špatně. Kolem sebe cítila jen štěstí, s oběma rodiči měla nádherný vztah. Ráda doma čekala, než přijdou oba z práce. Vše se změnilo, když nastoupila do školy. V Jedenáctém kraji nebyl nikdo sice nijak zvlášť bohatý, ale jen jak se rozhlédla po svých spolužácích a oni po ní, hned se vědělo, že je dívka ze spodiny. Nejdříve to měla těžké, ale po nějakém čase se zapojila do kolektivu a našla si dva lidi, se kterými je nerozlučná dodnes. Lisa, Flint a Willa jsou nerozlučná trojka a ode dne, kdy se poznali, jsou skoro vždy spolu. Od školy a práce po volný čas. Ve škole se jí to tedy zlepšilo, život měla na chvíli poklidný. V sedmi letech se vrátila ze školy domů a první, co viděla, byl její otec zdrcený na stole. Její matka byla nalezena mrtvá v temné uličce, aniž by někdo věděl, že zmizela z práce. Otec jí to říkal těžce, samozřejmě. Nemohli však truchlit dlouho, těžce žili ze dvou platů, tak bylo nemožné, aby pracoval jen Rem. Proto musela Willa jít pryč ze školy a začít pracovat v sadech. Samozřejmě poté, co si vyřídili na radnici pracovní papíry. Poté byla přidělena na tradiční práci malých dětí, sbírání plodů ze stromů. Jak ubíhala léta, přišla puberta, velice těžké období pro ni, hlavně však pro okolí. Na povrch se dostala Willina rebelská nátura. Odmlouvala, samá sprostá mluva a jakoby to dělala všem kolem sebe naschvál těžší. Po dovršení patnáctého roku se trochu zklidnila, ale její odvaha a rebelská duše nikam nezmizela, jen se umí krotit, víceméně. Jinak si život užívá, pokud nemyslí na to, že se někteří lidi mají o hodně lépe než ona. Nemá nějak velké problémy, teď, když už dělá dospělou práci, dostává hezký plat na to, aby se s otcem uživili. Za ta léta se vztah s přáteli ještě posílil a jsou teď vždy spolu, pokud není Willa u plotny nebo cvičí s otcem. Lisa vždy zázračně sežene alkohol a celá trojka jde pít. Alkoholu se dívka nejdříve bála, ale po nějakém čase si na tu chuť zvykla a vyhledává ji. Poslední dobou se hodně usmívá, často je pod vlivem. Ráda se zbaví starostí a špatných myšlenek. Když se opije, všechna touha po násilí z ní vymizí, stane se z ní mírumilovná dušička. Nezůstává pod vlivem však dlouho, nemůže si dovolit ztrácet čas. Snaží se co nejvíce vydělat, proto hledá různé formy práce. Sem tam prodá i jídlo, co uvařila, když nějaké zbude a cítí se štědře. Prostě udělá, co se dá, aby zajistila sebe a svého otce.

other worlds

stranger2s.jpg https://static.wixstatic.com/media/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.png/v1/fill/w_212,h_90,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.webp