Sunday, February 09, 2020

Brutus Hexspoor

[ brutus hekspůr ]

[player] Fion

[fc] Aidan Gillen
 

we're all liars here

× [species] human
× [date of birth] june 15, 2171 | ♊︎ gemini
× [loyalty] capitol
× [credits] 6 630

× [level] 3
× [age] fifty three | 53
× [occupation] gamemaker, night club owner
× [gems] 18

vitality [ +12 ] × defense [ 7 ]
  • Brutus nepochybně patří mezi nejkontroverznější tváře kapitolské smetánky. Učebnicový „self-made man“, kterému není nic svaté a je více než ochotný jít přes mrtvoly. Rozvracet rodiny, štvát proti sobě přátele a partnery a v neposlední řadě pozoruhodná schopnost být ve správný čas na správném místě – to jsou Brutovy základní ingredience úspěchu. Zpočátku se jeví jako přítel všech. Šarmantní, vtipný, dobře vypadající, vždy rád pomůže. Nic však není zadarmo a zádrhel přijde v okamžiku, kdy si Brutus vyžádá něco na oplátku. Tehdy vyjde na světlo jeho pravý charakter. Každé jeho rozhodnutí řídí čirý pragmatismus a chladný kalkul. Balíček vlastností, který mu byl dán do vínku, jej předurčil pro funkci tvůrce Her. V utrpení ostatních se však přímo nevyžívá – veškerou špinavou práci dělá pouze pro své vlastní zvýhodnění. Povaha, která se zdá být perfektním koktejlem vlastností typických pro superzáporáka, má však i několik slabin. Brutus často trpí derealizací. Tato psychická porucha u něj vznikla v době, kdy zápolil se šikanou. Oproštění od reality mu pomáhalo situaci lépe zvládat. S tím souvisí jeho nerealistické cíle a určitý idealismus – během let si vytvořil vlastní vnímání světa, kdy má pocit, že může dokázat vše. Z většiny nepříjemných situací se však díky svému ostrému jazyku dokáže „vykecat“. Na Kapitolana může působit až usedle; nejčastěji je k vidění v drahém černém obleku s černou košilí. Jen zřídka jej lze zahlédnout oblečeného jinak. Jeho démonický vzhled a hluboký hlas mu zajišťují sympatie zejména u něžného pohlaví, pro které je zvláštním způsobem přitažlivý. Přispívá k tomu i fakt, že kromě svého oficiálního zaměstnání se angažuje i v mnoha dalších odvětvích – po celém Kapitolu je známý jako majitel sítě nočních klubů, jejichž hlavní výdělek nezajišťují spoře oděné slečny, nýbrž prodej zbraní a drog. Brutus je tedy pro mnoho obyvatel Kapitolu vyhledávaným společníkem.
× × ×
  • [ file 001 ] Nemožné se někdy stává skutečností. Takto by se dal ve stručnosti popsat Brutův životní příběh. Díky svému nezlomnému charakteru se vypracoval na prestižní pozici tvůrce Hladových her a stal se uznávaným členem kapitolské společnosti. Brutus se však nenarodil se zlatou lžičkou v ústech a dalšími výhodami, které by ho předurčovaly k úspěchu, jako tomu bylo u ostatních obyvatel Kapitolu. To vše může vděčit své bezskrupulózní povaze a vysokému intelektu. Brutův otec musel pracovat jako zpracovávač drahých kamenů v Prvním kraji poté, co byl za nejasných okolností vykázán z Kapitolu. Údajně se nehezky vyjádřil o tehdejším prezidentovi a za trest se propadl o několik příček na společenském žebříčku. Brutus byl od útlého věku šikanovaný ostatními dětmi, ať už to bylo právě kvůli jeho původu nebo jeho neduživé konstituci – v dětství byl nevelkého vzrůstu a trpěl podváhou. Když Brutův otec náhle zemřel, bylo mu pouhých osmnáct let. Projevil však nečekanou houževnatost, když se na vlastní pěst vydal zpět do Kapitolu a začal pracovat u otcova dávného přítele jako programátor v herním studiu. Odjakživa byl velmi dobrý v matematice. Časem vystoupal až na pozici spolumajitele. V té době učinil snad nejkontroverznější krok ve své kariéře – svého „zachránce“ se elegantně zbavil, převzal jeho podnik a následně firmu prodal konkurenci. Tato pozice však byla pro Bruta pouhým odrazovým můstkem – pomocí intrik, manipulace a úplatků šplhal ve společenské hierarchii výš a výš, v čemž pokračuje i nadále. Jeho ultimátní cíl je totiž prostý – získat úplně vše.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92