Monday, December 16, 2019

Whirlpool L. Voyage

[ vilrpul vojedž ]

 

Player: Fenhrier

FC: Alex StormContact: fenhrier@gmail.com

Age: 18 | Tesserae: 7


Token: Prstenový cigaretový držák


level [ 0 ] • credits [ 0 ] • gems [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Whirpool sa radí medzi profesionálnych splátcov. Jeho rodičia z neho vždy chceli mať víťaza, takže chtiac-nechtiac musel vo veku desať rokov nastúpiť do výcviku. Nikdy pritom nemal úplne predispozíciu na Hry. Býval vyziabnutý, priemerný v športe a taktickom premýšľaní. Všetky jeho znalosti si teda musel tvrdo vydrieť, aby neskôr mohol zažiariť v Hrách a urobiť svoj kraj hrdým, presne tak, ako to od neho chceli jeho rodičia. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí prekvapivo jeho sila a vytrvalosť, na nich pracoval najtvrdšie. Na prvý pohľad nie je síce nejako priveľmi maskulínny, no zaťaženia zvláda dosť. Dokáže niesť ťažké veci celé hodiny bez toho, aby ho to unavilo. Na beh je s jeho vysokou atletickou postavou ako stvorený, to netreba ani spomínať. Čo sa týka jeho znalostí v zbraniach, preferuje kontaktné zabíjanie. Ideálnym prostriedkom pre niečo také je pre neho lovecký nôž, krátky meč, mačeta, kosák. Skrátka hocičo, čo mu umožní svoju obeť zmasakrovať z krátkej vzdialenosti. K tomuto typu zbraní vždy inklinoval, prakticky hneď po nástupe na akadémiu si ho vybral ako svoj profilový. V boji telo na telo patril samozrejme k najlepším v ročníku. Iné zbrane ovláda síce pomenej, ale dajme tomu, že podobné šance na výhru by mal asi ešte s oštepom, alebo kopijou. Nie je úplne vytretý ani v orientácií v teréne. Aj keď nie je Einstein volume 2, patrí to do jeho silného inštinktu prežitia. Vie kde si nájsť vodu, ako si založiť oheň, či vyrobiť prístrešie, keď sa mu nepodarí spred Rohu uchmatnúť pohodlný stan. Nie je psychopat ochotný riskovať svoj život v boji. Je málo pravdepodobné, že pri zachovanom doterajšom psychickom zdraví by mohol chodiť po aréne a masakrovať decká jedného za druhým. Určite keď vystane čas na boj, tak sa doň pustí, ale nikdy ho zrejme nebude chcieť úplne sám iniciovať, čo sa týka rovnocenný súperov. Ak stretne niekoho slabého a bezbranného, tam bude záležať asi len na jeho nálade. Ak si už ale vyberie cestu vraždy, nebude to nič priveľmi teatrálne a násilné. Bude sa snažiť zbaviť sa nepriateľa rýchlo a podľa možností aj bezbolestne.


Je veľa toho, čo Whirpoolovi uniká. Napríklad jednou z týchto elementárnejších vecí je hľadanie potravy. Je zvyknutý na prísun kvalitnej stravy dennodenne bez toho, aby si ju musel nejako sám namáhavo zadovažovať. Je to zvláštne, ale zabíjanie ľudí mu nepríde tak kruté, ako lovenie a konzumácia zvery. Nie je síce stopercentný vegán, ale pokiaľ môže, tak sa snaží vyhýbať mäsu. V aréne to samozrejme môže spôsobiť komplikácie a oslabiť ho to. Je celkom tvrdohlavý, takže nebude chcieť poľaviť, až kým nepríde k najhoršiemu. Nie je egocentrický, no rád robí veci po svojom a prispôsobovanie sa nie je niečo, k čomu by sa prikláňal. Niekedy mu môžete hovoriť aj zlatými slovami a snažiť sa mu pomôcť, on si radšej urobí veci po svojom, aj keď to znamená menej efektívne a zdĺhavejšie. Čo sa týka zbraní, nevenoval okrem vyššie menovaných kontaktných pozornosť zbrane na diaľku. Lukom by ublížil viac sebe, než svojmu súperovi a prakom by si zrejme vypichol obe oči. Na fúkacie šípky nemá trpezlivosť a stabilné ruky. Tie sa mu bez prísunu nikotínu zvyknú triasť. Jeho závislosť na tabakových výrobkoch je poznať už pár hodín po tom, čo k nim nemá prístup. Je nervózny, kopí sa v ňom agresivita a má sklony k deštrukcii okolitých fragilných predmetov. Nedôveruje ľuďom a nedokáže byť verný. Podrazil by aj vlastnú rodinu, ak by mu to prinieslo nejaký prospech. Jediný komu je verný je Panem a on sám voči sebe. Pre jeho rodný kraj a pre Kapitol urobí všetko, pretože tak bol vychovávaný.


Narodil sa do priemernej rodiny Druhého kraja. Obaja jeho rodičia pracovali pre stavebnú firmu v Druhom kraji a na rozdiel od neho, boli vždy viac nadaní v intelektuálnych parametroch, než vo fyzických. Ich príjem bol dostačujúci na to, aby mu mohli dať všetko, čo potreboval, nie však všetko, čo si zaumienil. Ich výchova bola veľmi racionálna a svojím spôsobom dosť prísna. Keď videli, že nie je dosť inteligentný na to, aby kráčal v ich stavebných šľapajach, prihlásili ho do Akadémie. Donútili ho tak prejsť si prirodzenou Darwinovou selekciou. Teraz je to čisto len na ňom, či prežije, alebo sa ho zbavia a nebude špiniť meno ich rodiny. Ich vzťah k nemu bol vždy akosi smutne sivý. Pokiaľ sa mu v niečom darilo, stáli pri ňom, no keď prišla kríza, problémy si mladý Whirpool musel riešiť sám. Namiesto toho, aby ho to zlomilo, to z neho spravilo absolútneho flegmatika s cholerickými sklonmi. V tomto znamení sa nesú aj jeho vzťahy s ľuďmi. Nezvykol obháňať dievčatá, ani chalanov. Svoj voľný čas za posledných osem rokov trávil tréningami. Dokonca kvôli nim ukončil aj svoju školskú dochádzku v pätnástich rokoch. Teraz je to celé len a len na ňom. Buď sa mu podarí vyhrať Hry a posunie svoj život vpred, alebo jeho život bude slúžiť ako prototyp rádového splátca, ktorý obetoval svoj život na zastrašenie ostatných krajov pred prípadnou rebéliou. Presne tak ako to Kapitol vymyslel. V oboch prípadoch je celkom výlučne ich majetkom.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92