Wednesday, July 24, 2019

Sesilia Ivar

[ sesilia ívah ]

 

Player: Lavínia

FC: Dina ShihabiContact: celestiasnow@zoznam.sk

Age: 17 | Tesserae: 6


Token: Matice na šňůrce


level [ 0 ] • credits [ 0 ] • gems [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Samozrejme, že má svoje schopnosti. Niektoré sú menej užitočné a niektoré viac. Medzi tými, ktoré sa dajú rátať ako viac užitočné, patrí napríklad jej rozoznávanie rastlín. Tých našťastie vie rozoznať naozaj perfektne. Spoľahlivo rozozná, ktoré plody môže ísť a ktoré sú jedovaté. Tiež z nich vie urobiť účinný jed. To by sa jej mohlo v aréne hodiť. Hodiť by sa jej mohlo aj jej znalosť bylín. Vie z nich spraviť naozaj účinné masti. S tým sa spája aj jej schopnosť liečiť. Vie vyliečiť veľa doranení, od čistenia povrchových rán až po zlomeniny. Vie namiešať veľa mastí a vie presne na čo ich použiť. Takými masťami vie zaceliť aj väčšie rany ako napríklad bodné či rezné rany. U zlomenín zasa vie ako zlomeninu správne ošetriť, vie zo dreva spraviť účinnú dlahu. Medzi jej schopnosti prežitia sa dá rátať aj to, že vie z dvoch kameňov urobiť oheň. A tiež vytvoriť si skrýšu. Áno, tohle vie naozaj dobre. Vie sa zamaskovať nech už je kdekoľvek. A vie zamaskovať aj malý priestor. Má výhodu v tom aká je nenápadná, čiže si ju nik nevšimne. Tiež je veľmi chytrá a vie naprosto presne vymyslieť plán. Tiež dokáže spoľahlivo odhadnúť nebezpečenstvo. To je jej veľké plus. Bez toho by tu už možná nebola. Medzi jej ďalšie schopnosti, ktoré by sa dali rátať už medzi tých menej užitočných sa dá rátať jej charizma. Je tak neuveriteľne milá, že len málokto ju nemá rád. S každým sa snaží vyjsť po dobrom a je to aj optimistka. Napriek tomu vidí skutočnosť takú aká je a v žiadnom prípade to nie je žiadne snílko. Rozum považuje za o veľa dôležitejšie, kým srdca, a to jej prináša úspechov. V prípade ohrozenie by bola schopná sa brániť. Dá sa očakávať, že to bude dobre vedieť s nožom, lebo aspoň len to ju rodičia učia - ako sa brániť nožom. Má totiž dôležité poslanie, ktorému už je predurčená.


Tak ako každý človek, aj Sesilia má svoje slabosti. A tou najväčší je pravdepodobne jej predurčenie, ktorým ju poverili jej rodičia. Sesilia je totiž významnou pokračovateľkou rodu, ktorý má svoje korene až v Trinástom kraji. A že sa nejednalo o žiadnych bezvýznamných občanov, to asi netreba hovoriť. Vďaka tomu je celkom zvedavá, čo ju môže priviesť do nepríjemností. Je to logické vzhľadom k faktu, že má nájsť pozostatky Trinásteho kraja a tam pomáhať s jeho obnovením. O to viac je to ťažšie, lebo Sesilia chce len žiť pokojný život. To ale v im prípade asi nie je možné. Jej ďalšie slabinou je práve jej láskavosť. Bude mať naozaj veľký problém niekoho zabiť, a tak dúfa, že sa jej Trinástku podarí nájsť skôr kým bude Sklizeň. Tak ako dobre rozozná bylinky, tak zle vie narábať so zbraňami. A to snáď zo všetkými. Niekedy v rukách nedržala sekeru alebo zbrane aké majú profíkovia ako sú vrhacie nože, kukri, katany, meče a oštepy. Jediné, s čím vie narábať je lanko, čiže s tým by niekoho mohla uškrtiť. No a napokon snáď asi nože a rozhodne náradie. Jej ďalšie prekážkou je tiež fakt, že má malú výdrž. Vraj to má dedičné od svojej príbuznej, ktorá podľa jej rodiny tiež asi dlho nevydržala behať. A hoci sa to Sesilia snaží zmeniť, tak má stále problémy s behom na dlhšie trasy. Ťažkosti jej bude robiť aj plávanie, lebo v Šiestom kraji sa veľa plávať nedá, čiže sa nedá predpokladať, že by Sesilia plávať vedela. Tiež sa úplne nevyzná v bobuľkách, ktoré sú jedlé a ktoré jedovaté, a tak radšej neje žiadnych. A tiež jej robí ťažkosti byť na mieste, kde je veľa ľudí. Nevie, ako sa má správať a nechce dávať najavo svoje emócie. S tým sa spája aj fakt, že sa nevie pretvarovať. Ona proste robí a hovorí to, čo si myslí, že je správne a nik ju nedokáže prinútiť robiť opak. Tiež sa dá povedať, že je trochu tvrdohlavá. Keď niečomu uverí, nik a nič na svete ju nepresvedčí o opaku. Jej ďalšie slabosťou je fakt, že je dosť nedôverčivá k okoliu. Za normálnych okolností to nevadí ničomu, ale v Hladových hrách to môže byť trochu problém popri vytváranie aliancií.


Šiesty kraj. Autá, cesty, vznášadla a tiež metro. Proste všetko, čo k doprave patrí. To je Šiesty kraj. A práve v tomto bezvýraznom kraji sa narodilo rodine Ivarových, Lari a Samerovi, dievča Sesilia. Bezvýrazné dievča s šedými očami a dlhými tmavo hnedými vlasmi. Je síce vysoká, no aj tak je nevýrazná, jednoducho typická predstaviteľka Šiesteho kraja. Hoci má táto dievča tajomstvo - jej rodina má predkov až vo Trinástom kraji, a podľa legendy Ivarových je práve Sesilia dôležitou pokračovateľkou. To je pre Sesiliu síce úžasné prekvapenie, ale popritom je to pre ňu ťažké. Ďalšie novinkou v im živote je fakt, že získala sestru - Raeli Coppola. Sesilia je bezkonfliktné dievča, ktoré nikdy nevyhľadáva problémov. Netreba jej ťažkosti a rozhodne nepatrí do skupiny problémových ľudí. Hoci má Šiesty kraj akúkoľvek povesť, Sesilia sa ju snaží napraviť. Je to veľmi milé, láskavé, hodné a obetavé dievča. Tiež je vysoko inteligentná a chytrá. Hoci je priateľská, je tiež veľa uzatvorená. Je to veľmi štruktúrovaná osoba, na všetko potrebuje mať tabuľky a harmonogramy, ak ich nemá, je zmätená a nevie ako sa má správať. Vo všetkom má systém a všetko jej musí dávať zmysel. Hoci je takáto upnutá, ľudia ju majú radi. Žiaľ nemal žiadnych súrodencov ani iných žijúcich príbuzných zato má priateľov. Najčastejšie na sebe nosí šedivé tričko a hnedé nohavice. Na krku nosí už od detstvá náhrdelník - matičku navlieknutú na šnúrke, ktorú kedysi našla na ulici. To je im talizmanom a nikdy ju nedáva dolu. Z jej rodiny už jej zostali len rodičia a jej nevlastná sestra Raeli. Tu má rada hoci je úplne iná. Nie je si istá, či to o jej koreňov Raeli jej rodine povedala, a tak sa snaží všetko nejako pochopiť a nerobiť ťažkosti.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92