137th Annual HG → 6. den | SEZNAM

Monday, July 08, 2019

Jack Dowl

[ džek dául ]

 

Player: Lavínia

FC: Samuel Faraci


Tesserae: 3 | Defense: 1

Contact: celestiasnow@zoznam.sk

Age: 14


Token: -


level [ 0 ] • credits [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Jack je a vždycky bol vnímavý chalan. Všimne si skoro akéhokoľvek pohybu. Nech už v rieke, tráve, lese, bahne... Nemá dobrý len sluch, ale aj zrak. Všimne si každej hlúposti, čo by mohla pomôcť či byť užitočná. Vidí celkom dosť dobre do diaľky, niekoľko metrov, najskôr aj desiatok metrov. Ďalším jeho plusom je rýchlosť. Dokáže bežať rýchlo, a to niekoľko minút bez prestávky. Má dobrú výdrž a to mu veľmi pomáha, hlavne kvôli strachu, keď chce utiecť. Otec, kým zomrel ho naučil trocha používať dýky a nože. Nestihol ho to poriadne naučiť, a tak sa ich neskôr poradne naučil ovládať sám. Vlastní len jednu dýku, tu po otcovi, ale na trénovanie používa klasické nože z domácnosti. Používaní dýky je mu zatiaľ k ničomu a najskôr aj nejakou dobu bude. Vec, ktorú perfektne zná, je fungovanie elektráreň a aj príroda. Je to jeho najväčší plus. Spozná väčšinu byliniek a ich liečivé alebo naopak neliečivé účinky. Dokáže šplhať po stromoch, rozoznávať byliny a využívať to všetko ako zbraň, ale aj obranu. Vie si postaviť jednoduchou strechu, aby nezmokol, vie toho vážne dosť. Asi by to všetko nevedel, keby ho to nezabávalo.


Strach zo zabíjaní a krvi. Jeho najväčší slabina. Nedokáže osobne zabiť človeka, zviera možno áno, síce sa vždy zľakne a vyplaší z krvi, ale dokáže to. Človeka nedokáže bodnúť, streliť alebo ho udrieť. Preto sa naučil všetko o prírode, aby mohol bylinky a bobule používať ako zbraň. Ďalší jeho závažnou slabinou je myslenie. Jednoducho nemyslí dosť. Niečo ho napadne a hneď to tiež skúsi, jednoducho si to väčšinou nepremyslí viac dopodrobna. Vrhá sa po všetkom po hlave a koľkokrát sú z toho aj problémy. A v aréne ich bude dosť. Tiež nevie poriadne zaobchádzať s väčšinou zbraní, maximálne nože, dýky, možno aj dlhšie meče. Rád chodí v černej farbe, to tiež nie je najlepší. Nebude tak moc dobre pôsobiť na sponzori. Nie je to moc komunikatívny človek, hanbia sa. Hanbia sa čokoľvek robiť pred kýmkoľvek. Keď skôr chodil pracovať do elektráreň nedokázal podávať plný výkon, keď niekto stál vedľa neho a tiež tam pracoval. Nedokáže sa vyjadriť alebo predviesť pred nikom. Keď je ale sám, je skvelý.


Jack sa narodil Alise a Denymu Bartnovým pred 14 rokmi v Piatom kraji. Je to usmievavý chalan, rád maľuje alebo si niečo vyrába, samozrejme v úplným súkromí, je strašne hanblivý. Miluje prírodu, hoci v Piatom kraji takmer žiadne nie je. Ale s toho, čo vidiel sa mu páči. Posledných pár rokov sa plno venuje tréningu, chce otcovi dokázať, že nie je k ničomu. Inak je to veľmi pokojný chalan, hoci trocha dôverčivý. Na jeho rodine mu veľmi záleží, hoci by to asi len tak nepriznal. Mal zvláštny vzťah k otcovi, tým že je jediným synom chce dokázať, že nie je vo všetkom zlý. Otec ho už odmala vychovával k tomu, aby bol jeho dobrým nástupcom a nebol nijako nadšený z jeho dievčenských záľubách. Zastával totiž názor, že chalan by si kresliť nemal a vôbec umenie považoval za ženskú záležitosť. Aj matka v tomto ohľadu naplno podporovala otca. Keď sa im o päť rokov neskôr narodila dcérka Zoey, vyžadovali od Jacka, aby bol pre sestru dobrým bratom. Chceli, aby ju chránil. Dá sa povedať, že najčistejšie vzťah mal Jack práve k Zoey, lebo tá všetko berie prirodzene. S rodinou sa snaží udržiavať dobrý vzťah, a na oko robí to, čo sa po ňom vyžaduje, ale vo vnútri je dušou umelec a nie bojovník. Povahovo sa teda dá len ťažko opísať. Je dosť komplikovaný a uzatvorený.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92