137th Annual HG → 6. den | SEZNAM

Wednesday, July 03, 2019

Benetton Vazarine

[ beneton vazarin ]

 

Player: Pietro 

FC: Austin Scoggin


Tesserae: 6 | Defense: 10

Contact: Butschek.Petr@seznam.cz

Age: 17


Token: Malá umělá květina


level [ 0 ] • credits [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Naučit se nějaké dovednosti v Devítce je věc nesnadná. Kraj nepatří zrovna k tomu nejlepšímu místu k žití, ale ani ne k tomu nejhoršímu. Benettonovi, či spíše Benovi, se přece jen podařilo se něčemu naučit. A nakonec toho nebylo málo. Jako každý krajan pozná a připraví kdejaké ovoce, zeleninu a bylinku, nebo upeče z obilí něco k jídlu, ale ohledně samotné přírody je to vlastně všechno. Ale o tom v jiné části. Samozřejmě jako každý z jeho vrstevníků, nebo alespoň jako drtivá většina, si naplánoval, že se pokusí trénovat a vybere si nějakou zbraň. Výběr měl značně omezený, a tak se rozhodl, že zkusí jednu po druhé a která mu bude nejvíce vyhovovat, tu si zvolí. Zemědělské nástroje, jako rýč nebo lopata by sice dokázaly ublížit, takové vidle jakbysmet. Jeho však v tomhle ohledu lákala jednoduchost. Vzít zbraň do ruky a být hned připravený a účinný. A tuhle vlastnost vlastně splňovala jedna jediná věc. Srp, s kterým přicházel do styku prakticky denně. Lehký, s ostrou čepelí a pohodlný na nošení. Počátek tréninku se ukázal nejen jako náročný, ale i dost bolestivý. Nebyla chvíle, aby se se srpem nepraštil nebo ostřím neškrábl nebo neřízl. Ze začátku měl i dostatek času, později jej bylo o něco méně, a spíše jej musel investovat do plodin pro hlavní město. Naučil se jej však ovládat na svůj kraj velmi slušně, ale i on sám ví, že mít lepší podmínky, vypadalo by to lépe. Nejlepší trénink však nebyl na nějaký cíl, nýbrž při samotné práci, kdy čím lépe s ním uměl švihat a sekat, tím více obilí stihl pokosit a ostatní svázat. V nejlepších dnech se dokázal vyrovnat i chlapům s kosami. A když nebylo co sekat na poli, vzal zavděk špatným ovocem, které používal jako cíle k přeseknutí. Snad kromě melounů. Aby měl něco v záloze, dlouho nepřemýšlel, vzal si obyčejnou násadu z jedněch hrábí a nožem, který uměl používat například při sázení sazenic a odstraňování suchých částí květin, její konce upravil do jakéhosi takéhosi ostří a to na obou koncích. Nůž samotný však jako zbraň nikdy ani na vteřinku neuvažoval využít, nebo s ním trénovat. Aby zvládal práci na polích a i ve skleníku, bylo zapotřebí získat i nějakou fyzickou sílu. Pytle se zrním, balíky slámy, kolečka zeminy, pytle se substrátem a další těžké a namáhavé práce se staly jeho činkami a posilovacími stroji. Do nejsvalnatějších chlapů v kraji má přesto daleko, ovšem do průměru se hravě vejde, snad jej i překonává. Je však mrštný a hbitý, a to vlastně i tak trochu z donucení kvůli tréninku. Aby se vyhnul ranám sobě samému uštědřeným, musel se naučit se jim i vyhýbat. Ani se to moc neučil, v tomto mu pomohl pud sebezáchovy a ten u něj funguje naplno. Když situace dovolí a nebude to tolik bít do očí, nedělá mu problém se takticky vzdálit a uvažovat o lepším postupu. Taktičnost je jeho dobrou vlastností. Promýšlí, zda do něčeho jít, či ne. Co vzhledem k jeho původu taková ostuda zase není. Nejlépe funguje sám na vlastní pěst.


Příroda je jeho slabost, což je k jeho původu velký paradox. Příroda u něj začíná a končí krajskými plodinami a obilím. Že existují nějaká zvířata samozřejmé ví také, naživo jich ale moc neviděl a vlastně cokoli s nimi spojené mu nic neříká. Takže i kdyby náhodou nějaké okouzlil natolik, že by ho zabil, ani připravit si ho nedovede.  Nejen však neznalostmi plní svůj seznam slabin. Devítka je i díky své poloze poněkud nepřátelská k schopnostem plaveckým, a tak jakákoli operace ve vodě, vyjma jejího popíjení, taktéž není nic, čím by udivoval. Do vody se vydá, nebojí se jí, ale jen setrvá na místě. Jak bylo řečeno dříve, fyzičku má jen průměrnou, možná mírně nadprůměrnou. A k výčtu jeho slabin tak lze připsat i lezení a vlastně cokoli spojené s výškami. Zbraně má sice své vybrané, s jinými se zacházet ale nenaučil, nebo k nim neměl jak se dostat. Zejména jde-li o druhy pro jeho kraj netypické. Byl by nucen bojovat s něčím, co nezná, musel by se to učit za pochodu a to by mohlo trvat až moc dlouho na to, aby mohl být s novou zbraní nebezpečný. Má rád prostě jen to svoje, čím si je jistý. Do neznáma se nepouští a není vůdčí typ.


Benetton se narodil v Devátém kraji. Jméno dostal po lístečku od starodávné firmy, který otec jednou našel na poli. Ale už od samotného počátku mu všichni říkají Ben. Na rozdíl od mnoha jiných lidí, měl tu kliku, že se narodil do rodiny, která si mohla dovolit byt a jeho první léta tak nebyla vyložené v chudobě. Školu dokázal projít spíše s průměrnými známkami, inženýrské znalosti od něj nikdo ani nevyžadoval. On sám se soustředil na to, aby ve společnosti spolužáků nijak extra nevynikal, a nevybočoval z řady. Po škole pomáhal rodičům doma s drobnými pracemi. Jakmile nastal čas pro práci výdělečnou, chtěl se věnovat jen jedné části zaměření kraje. Nakonec však šel ve stopách rodičů, kteří zvolili život „pod obojí“, kde otec pracoval na poli a matka ve skleníku. Zpočátku si v tomto oboru, zvláště v tom skleníkovém připadal nesvůj, byla to převážně doména žen a děvčat, ale i nějaký pěstitel či zahradník se našel také. Naučil se svou práci na obou frontách odvádět tak, aby si splnil kvalitně to svoje, a když mu zbyla chvíle, začal pracovat na věcech pro další den. Tak mohl pak druhý den skončit dříve a věnovat se sobě. Ne vždy se mu tento záměr ale podařil. Žije si spokojeně. Sem tam se však u televize zasní, když ukazují zprávy z jiných krajů, hlavně z těch bohatých. Lidé jej popisují jako „jednoho z mnoha“ - normálně komunikativního, rád si povídá, a sem tam někomu pomůže a pro děvčata je atraktivním minimálně fyzické stránce. I když se nějak výrazně neprojevuje, outsiderem ve společnosti není. Jen si rozmýšlí, do čeho jít a do čeho ne, na co má, a na co už ne, kde hrozí, že by se jen ztrapnil. Ve volné chvilce si sám pro sebe skicuje, maluje a kreslí. Ale jen tak bez nějakých uměleckých cílů.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92