Monday, May 20, 2019

137th Annual HG → Schedule


Než se začnete ptát na všelijaké dotazy, řádně si prosím pročtěte celý harmonogram! To nejdůležitější máte v celém článku rozepsané a vysvětlené dopodrobna. Pokud máte i tak pocit, že se zde něco nevyskytuje, klidně se dotazujte do guestbooku či přímo adminovi. Doporučujeme také vždy sledovat nástěnku (notice board) nebo naší facebookovou stránku. Občasně se stává, že se z technických či osobních důvodů může něco pozměnit.

Jestliže vlastníte postavy sklizňového věku a vůbec nemáte čas po celý průběh Hladových her, není problém to ohlásit do omluv (hiatus). Mějte však na vědomí, že se omluvy přijímají jen týden před sklizní, později již nic neplatí a vaše postava bude muset do arény, i když nebudete aktivní. 

Vše můžete zasílat dříve, tzn. kostýmy, soukromá vystoupené, rozhovory, tudíž vám žádné výmluvy typu "nestihl/a jsem" nepomohou. Některé aktivity v Kapitolu jsou online, není však požadována povinná účast, ale pokud dorazíte a hrát budete, získáte tím bonusové body navíc.

Hrát v místnostech v centru splátců můžete jen v určitých dnech, jak napovídá harmonogram. Heslo získáte od admina, většinou se také zasílají po sklizni na e-mail. Upozorňujeme, že hraní v jakýkoliv místnostech v Kapitolu mimo centrum splátců, je přísně zakázáno. Výjimky jsou jen v ojedinělých případech, kdy to samy určí zvláštní události - Vypravěč.

24.6. - pondělí

Průběh Sklizně je velmi jednoduchý, stejně jako ve filmu. Nejprve se spustí krátký film. Poté se vyberou dobrovolníci, pokud se jich přihlásí víc - jde do arény ten nejrychlejší. Jestliže se nikdo nepřihlásí, tak se následně může losovat splátce, je nutné se dostavit na chat - hlavně uvaděči! Výběr je podle admina, tudíž si eskort nesmí losovat sám.

Pokud se někdo přihlásil dobrovolně, tak jméno splátce musíte sdělit adminovi. Není naše práce to vyhledávat ve všech herních knihách, proto je to na uvaděčích nebo alespoň na hráči, který se dobrovolně přihlásil.

Jakmile je vylosováno a už víte, že je vaše postava v Hladových hrách, tak si musíte v rychlosti zařídit kostým u stylisty. Požadujeme od stylistů, aby byli na chatu a s hráči se tak domlouvali rychleji, ale pokud to reálný život nedovoluje, hráč si musí napsat na e-mail. Odpověď byste měli od stylisty dostat úplně vždy, pokud se tak nestane, oznamte to adminovi a zařídí se to jinak. Když se na to vykašlete, tak čas na lítost rozhodně nebude a jednoduše budou splátci bez kostýmů a žádné body tím nezískáte. Nenechávejte to na poslední chvíli, přehlídka je hned následující den.

SKLIZEŇ
 • Kde: Na náměstí v krajích
 • Kdy: 17:00 CET | 8am PST
 • Aktivita: Splátce za účast získá +1 bod, za dobrovolné přihlášení +2. Berte v potaz reálnost, když to budete dělat jen pro body, je možné, že potom nedostanete vůbec žádné za podvod, i když jste se sklizně zúčastnili.
ROZLUČKA S RODINOU
 • Kde: Na náměstí v krajích (uvnitř radnice)
 • Kdy: 18:00 CET | 9am PST
 • Aktivita: Jestliže máte jiné hráče, kteří vám hrají rodinu, můžete si s nimi zahrát velmi krátkou hru. Samozřejmě můžete hrát i bez jiných postav, stačí to rozepsat v postu. Tato aktivita není nutná a žádné bonusové body nezískáváte.
CESTA VLAKEM
 • Kde: Vlak
 • Kdy: 18:20 CET | 9:20am PST
 • Aktivita: Volná hra + některé kraje se dostanou do Kapitolu dříve. Nejste ve společném vlaku s jinými kraji, jen spolukrajané a jejich tým cestují spolu. Od tohoto momentu již můžete lepšit vztah s mentorem nebo získat nějaké body za hraní do obrany.
PŘÍJEZD DO KAPITOLU
 • Kde: Nástupiště
 • Kdy: Záleží z jakého kraje jste, podívejte se na tabulku pod jízdním řádem.
 • Aktivita: Jakmile se dostanete do Kapitolu na nástupiště, mírotvorci vás musí prohlédnout. Není to samozřejmě nutné odehrávat, je to jenom doplňkové, kdyby se někomu zachtělo. Pokud se u někoho najde nevhodný amulet nebo je jich více než jeden, odstraní se s vědomím hráče. Splátce by si neměl do Kapitolu nic brát, ostatní věci budou zabavené, dostanete všechno nové a čisté. Kraje, které již dorazí do Kapitolu si mohou užít luxus v ubytovně a dát si relaxaci před velkou proměnou na přehlídku.

25.6. - úterý

Všem stylistům doporučujeme mít předem vytvořený návrh nebo už celý kostým, času na výtvoru není moc. Jestliže se stylista neohlásí do omluv, že nestíhá a následně neodpoví splátci, který po něm kostým požadoval, dostane sankci 3 000 kreditů a po druhém stejném incidentu bude postava smazaná.

Je nutné si napsat o kostým předem svému stylistovi, a to nejlépe hned po absolvování sklizně. Jestli se Vám stylisté neozvou do 10:00 v den přehlídky, tak poproste záskok nebo si vytvořte vlastní. Můžete se domluvit i se stylistou z jiného kraje, pokud už nebude moc zatížený. Nejvhodnější jsou kostýmy pasující k sobě, a proto si krajané nechte vytvořit kostým u stejného stylisty nebo se spolu aspoň domluvte. Sjednocené kostýmy jsou vždy lépe hodnocené.

Stylisté musí své kostýmy na přehlídku kreslit nebo používat jiné grafické editory, výtvor musí být váš. Pokud už kopírujete něčí nápad, aspoň to udělejte jiný. Jestli zjistíme, že to má moc velkou podobnost s kostýmem jiného autora, nebo to je jen v jiných barvách a tak podobně, budou mít vaši svěřenci snížené body a po opakovaném kopírování bude stylista smazán. V takovém případě má hráč právo kostým reklamovat, aby nemusel mít snížené body. Poté si může hráč sám vybrat jiného stylistu a lze kvůli tomu navýšit uzávěrku.

UBYTOVÁNÍ
 • Kde: Ubytovna splátců
 • Kdy: Podle toho, kdy dorazíte do Kapitolu. Délku cesty najdete dole u herních místností.
 • Aktivita: Volná hra, není možné se potkat s jinými kraji, kromě výtahu. Nejsou povolené návštěvy do jiných pater.
PŘÍPRAVA
 • Kde: Přípravný sál
 • Kdy: 10:00 CET | 1am PST
 • Aktivita: Volná hra se stylisty a splátci, mějte na vědomí, že jste po celou dobu připevněni k preparačnímu stolu nebo v jiných zkrášlovacích místnostech se stylisty. Koho často uvidíte bude jen stylista a váš krajan.
Kostýmy posílat nejpozději do 25.6. - 18:00. Kostýmy posílejte na e-mail: rpg-onhg@seznam.cz

PŘEHLÍDKA
 • Kde: Náměstí v Kapitolu
 • Kdy: 19:00 CET | 10:00am PST
 • Aktivita: Volná hra s Vypravěčem a ostatními přítomnými.

26.6. - středa → 28.6. - pátek

Pokud si vyžadujete speciální zbraň, která v tréninkovém centru není, ohlaste to při příchodu do výcvikového centra - poté vám to někdo "za scénou" přinese a můžete ji herně mít. Seznam zbraní a vymožeností v centru si vyžádejte od admina. V centru se většinou nachází obyčejné zbraně, například tam třeba nenaleznete žádnou kusarigamu nebo plamenomet.

TRÉNINK
 • Kde: Výcvikové centrum
 • Kdy: 7:00 CET | 10pm PST
 • Aktivita: Volná aktivita s trenérem nebo bez, shánění si spojenců. Trenér vám pomůže se zvýšením síly nebo obrany více, než hra se splátci. Pouhá hra, kde spolu splátci jen komunikují nebo vytváření spojenectví se nepočítá do tréninku, tudíž nemůžete získat sílu. Síla není lehce dosažitelná, proto nebuďte smutní, když nic nezískáte. Za 3 dny přece nikdo normálně nezesílí. Jde spíše o takové jedince, kteří nikdy vůbec nedrželi zbraň v ruce a mají minimum síly.
1. den - Všichni noví i staří hráči by se měli zúčastnit seznámení s pravidly arény, což bývá na chatu někdy kolem večerní hodiny.  Během prvního dne se naučíte něco málo o přežití v přírodě, maskování a bylinkách, které budou v aréně kolem vás, pokud tam nějaké budou. V nějakých situacích se maskování a bylinky úplně z rozvrhu smáznou a budou tam místo toho technologie. Podle arény, ale to záleží vždy na tom, jestli chtějí tvůrci prozradit více o prostoru arény či ne. Může se stát, že se v rozvrhu objeví technologie, ale přesto se objevíte ve zcela zelené aréně. Další na rozvrhu jsou základy lezení na stěnu, zakládání pastí a ohně, plavání a dlouhé běhy a sprinty o čas také nebudou chybět. Pokud by někdo měl zájem o trochu vaření, lze si samozřejmě ve speciální kuchyňské místnosti něco navařit nebo vytvořit jedy ze surovin, které naleznete v aréně. V místnosti se budou nacházet i věci, co v přírodě jen tak nenaleznete, takže si můžete v podstatě uvařit i oběd pro sebe, pokud vám kapitolské jídlo moc nechutí. → lze získat až 3 body do obrany

2. den - Trénink bude o něco náročnější než z prvního dne, kde jste mohli získat mnoho informací o přežití a i o hraní v aréně jako hráč. Tentokrát budou střelné zbraně, lukostřelba, z praku atp... poté máte možnost si i vylepšit své bojové schopnosti se zbraní zblízka nebo bez, sebeobranu a trénink na fyzičku. Zkrátka vše, co se týká boje. Jestliže nejste moc fyzicky zdatní a nevydržíte celý den jen trénovat na fyzičce, tak tu pro mladší i starší máme pro změnu psychiku a anatomii. → možnost získat 1 bod síly (hraním v centru nezískáváte v tento den žádné obrany navíc)

3. den - Tento den máte celý volný. Pokud si chcete zatrénovat ve výcvikovém centru a vyzkoušet si něco, co jste nezvládli nebo nestihli, tak máte šanci. Nemusíte se tam klidně vůbec objevit a lenošit si ve svém patře, ale bude to pro Vás méně výhodné, jelikož si tím můžete nasbírat další body. Trenéři v tento den mají volno. Můžete si v tento den vyžádat i tak trenéra, ale jen na psychiku, anatomii a strategii. Pokud jste ve spojenectví, musíte na to být alespoň dva. → možné dosažení bodu obrany a síly (pokud už jste získali do síly z druhého dne, další již nezískáte)

Pokud máte domluvené spojenectví z tréninkového centra, tak to máte v pořádku. V ubytovnách se nesmíte setkávat s jinými kraji, takže domluva spojenectví je možné jen s mentorem. Žádné výtahové "kamarádíčkování" neplatí, výtah je rychlý. Mentor Vám klidně může někoho šoupnout do spojenectví, pokud se mu zachce i bez vašeho svolení. Veškeré kontakty s mentorem Vám může najít i sponzory a nejen spojence, může Vám zjistit i několik informací ohledně arény, sice maličkosti, ale pokud se zeptáte, tak to zjistíte jen od něj a Vaše postava může být klidně ve výhodě. Mentoři se o aréně dozví jen tehdy, pokud se sami zeptají správců.

29.6. - sobota

Svá soukromá vystoupení posílejte na herní e-mail: rpg-onhg@seznam.cz

- Představení muže mít max. 500 slov. Zasílejte do 29.6. - 21:00.
- Soukromá vystoupení se nemusí tvořit jen RPG popisem, kreativní vystoupení se velmi cení. Porota také miluje poslušnost, tudíž nezapomeňte na pozdrav a představení, jinak se může stát, že je hodnoceno hůře. Další možnosti, které můžete využívat jsou zasílání videí vašich schopností, kresby, jiné kreativní věci, které vás jenom napadnou. Úplatky nebereme, pokud nechcete dostat minimum bodů. Rada je taková, že byste nás měli zabavit, nikoli znudit. U textového zpracování hodnotíme nejen celkový text, ale i úpravu fontů, vizuální podobu i třeba gramatické chyby a překlepy - ty jen v případech, kdy jsou texty nehorázně chybné. Hodnotí se z pohledu porotců a zčásti admina. + Připište hlavní zbraň. Musí mít svůj vlastní název - např. meč, palcát atd. Pokud je to věc, která je sestavená s více věcí nebo zbraní - hřebíky natlučené v baseballové pálce, nepatří to mezi zbraně, tudíž můžete mít v aréně jen baseballovou pálku a část s hřebíky si musíte dovytvořit jinak.


30.6. - neděle

PŘÍPRAVA
 • Kde: Přípravný sál
 • Kdy: 8:00 CET | 11pm PST
 • Aktivita: Volná hra se stylisty a splátci, mějte na vědomí, že jste po celou dobu připevněni k preparačnímu stolu nebo v jiných zkrášlovacích místnostech se stylisty. Koho často uvidíte bude jen stylista a váš krajan.
ROZHOVORY
 • Kde: Studio
 • Kdy: 20:00 CET | 11am PST
 • Aktivita: Můžete hrát ve studiu, ale všechny rozhovory probíhají předem přes e-mail.
O otázky si řekněte Jasmine Lombard, nejpozději do 29.6. - 21:00, odpovědi posílejte na rpg-onhg@seznam.cz nejpozději do 30.6. - 19:00.

Rozhovory se vytvářejí ve dvojici, tudíž vždy se svým krajanem. Pokud máte zrovna neaktivního krajana, tak nezoufejte. Nebudete hodnoceni jinak a vůbec hůře, a o body určitě nepřijdete.

Kostýmy na rozhovory nemusí být už nutně kreslené, stačí si klidně vytvořit něco z Polyvoru. Je však možné, že vám kostým pošleme zpátky, pokud již podobné šaty byly. Kostýmy posílejte do 30.6. - 19:00 na e-mail: rpg-onhg@seznam.cz

Pokuste se o delší odpovědi, ale ani žádné super sci-fi romány. Taková jednovětná odpověď je špatně hodnocena. Využívejte svojí představivost, charakterizujte postavu také jejím chováním a nejen slovy, přece jenom je to textová hra. Opět máte za úkol nás jako u soukromých vystoupení pobavit, ovšem v téhle části je to plně z pohledu Kapitolanů. Nepište, co si osoba povídá ve své hlavě, takže všechny /myšlenky stranou/, jinak máte mínusové body raz dva.

1.7. - pondělí

Jestli máte ještě nějaké otázky, na chatu bude od 15:00 čas. Také tou dobou již nesmíte hrát v Kapitolu, hraje se ve vznášedle - objeví se ve správný čas na webu. Diváci mohou sledovat Hry v Capitol TV, což naleznete v Kapitolu. Může se tam běžně hrát, je to místnost jako každá jiná.

ZAČÁTEK HER
 • Kde: Vznášedlo + NonRPG chat [ Nováčci nezbytně ]
 • Kdy: 17 - 19:00 (Vpuštění do vznášedla v 17:00) CET | 8-10am (8am) PST
 • Aktivita: Hra s Vypravěčem, krajanem, mentorem nebo stylistou/uvaděčem. Budete mít možnost se napít, což Vám může zachránit od zbytečných starostí v prvním dni. Uvidíte prvně kostým, což vás může předem uklidnit nebo znervóznit. Též můžete uhodnout arénu, a kdo jí uhodne, dostane... nic nebo dobrý pocit.
Měli byste dorazit na chat. Pokud máte problémy se dostavit, napište nám dříve, než vše začne, ať Vám můžeme poslat odkaz. A když by se naskytly jiné problémy, pořád můžete najít odkaz na arénu ve vznášedle nebo v menu. Velmi doporučujeme být na discordu aktivní při Quarter Quell a Pentagames, kde se pravidla mění. Je tam pravděpodobné zmatení, bez komunikace admina to dobře neodehrajete a zbytečně se tím poškozujete.other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92