Saturday, April 06, 2019

Anna Rose Newman

[ enah rouz ňůmen ]

 

Player: Anwi

FC: Chloe Lukasiak


Tesserae: 6 | Defense: 1

Contact: emma.dietrichova@gmail.com

Age: 17


Token: Malý prstýnek se smajlíkemlevel [ 0 ] • credits [ 480 ]

 osoba nic nevlastní


Jakožto náležitě hrdá obyvatelka Prvního kraje má dojem, že byla předurčena k tomu jednoho dne vyhrát Hladové hry. Právě proto byla už odmalička trénovaná svým otcem ve vrhání nožů a sebeobraně. Ačkoliv se její tělo může zdát drobné a slabé, nenechte se vyvést z omylu. Když se naštve, je schopna se pustit i do o dost silnějšího a svalnatějšího jedince než je ona sama. A k těm nožům… No, když má dobrý den, dokáže trefit z deseti hodů 6x střed, 3x kruh hned vedle středu a jednou ji to většinou ujede a trefí se někam úplně mimo. A když má špatný den… tak je to jak kdy. Obecně by se dalo říct, že v 80 % případů zasáhne jakoukoliv část terče blíže ke středu než k jeho okraji. Mimo boj se zbraněmi či bez nich disponuje i jinými, bohužel už vcelku obvyklými schopnostmi. Dokáže v pohodě vyšplhat na strom, sice ne kdovíjak rychle, ale na druhou stranu se díky své nízké váze dokáže udržet i ve vyšších větvích, které jsou už o něco slabší než ty níže. Rovněž dokáže bez zápalek rozdělat oheň, s křesadlem jí to jde sice mnohem lépe než s hůlkou a důlkem ve dřevě, ale i s tímhle „primitivním“ nástrojem dokáže po delší chvíli oheň rozdělat. Také nemá až tak špatnou fyzičku, trvá docela dlouho, než se unaví. A poslední věc, která by se dala považovat za schopnost, je fakt, že je na obyvatele Prvního kraje nadmíru kreativní a je schopná přicházet s nápady, které by jiné nenapadly.


Ač se to může zdát skoro nemožné, tak má extrémní strach ze tmy. Pokud nesvítí měsíc nebo oheň, popřípadě pokud vedle ní nikdo není, může strachy zešílet. Teda ne doslova, ale většinu noci pak jen prosedí schoulená v klubíčku, třesoucí se jak osika. Když už jsme o toho třesení, je také velmi zimomřivá. V létě vždycky raději nosí o vrstvu více a v zimě bez rukavic a čepice nedá ani ránu. Další její slabina je neschopnost rozpoznávat jedlé od nejedlých rostlin. Ač se o to již mnohokrát snažila, vždycky si dala do pusy tu jedovatou, v horších případech i smrtelnou bobuli. Jestli za to může fakt, že je mírně barvoslepá a má problém rozeznat podobné odstíny jedné barvy… kdo ví. Každopádně rostliny rozhodně nejsou její silná stránka. A jiný způsob shánění potravy? Nemá problém ulovit jelena, veverku či cokoliv jiného, ale jakmile okolo ní proběhne myš, její pištění bude doslova k nepřeslechnutí. Z těchto maličkých hlodavců má nesmírnou hrůzu, dokonce větší než z již zmíněné tmy. Většinou ztuhne, nedokáže se pohnout z místa a jen čeká, až nezvaný host odejde někam pryč. Poslední z takovýchto nešvarů je něco zcela obyčejného: moc důvěřuje lidem. Její důvěra se dá velmi lehko získat, neboť je vcelku naivní a věří, že když je někdo její přítel, tak to s ní myslí jen a jen dobře. Těžko proto pak nese případnou zradu a mnohdy se kvůli tomu i dočasně psychicky zhroutí.


Narodila se do rodiny jako nejstarší ze třech dětí. Její dva mladší sourozenci – dvojčata Susan a Theo – se narodili až takřka o 10 let později než ona, tudíž si dlouhou dobu užívala života jedináčka. A taky si tak doopravdy i žila. Její rodiče neměli problém jí koupit takřka cokoliv, o co si kdy řekla. Byla proto velmi rozmazlená a na základní škole se jí kvůli tomu všichni smáli a byla velmi neoblíbená. V té době také zjistila, jak moc důvěřivá je… a jak dovede taková zrada od kamarádů zabolet. S příchodem sourozenců se však její přístup k životu změnil. Rodiče na ni najednou neměli tolik času, už pro ně nebyla jediným středobodem vesmíru… a také se musela naučit to, že se nyní o všechno dělí s dalšími hladovými krky. Tudíž bylo jen na ní, aby si sama uvědomila, že nemůže mít všechno, na co si ukáže. Že přátelé jsou důležití. Že nesmí myslet jenom na Hry, ale i na všechno ostatní. Ponořila se do sebe a zrodila se nová Anna, která již nebyla rozmazlená. Které se už nikdo nesmál. Kterou dokonce několik lidí mělo i rádo a považovalo ji za svou kamarádku. Přesto se však svého snu nevzdala a to, že se chce zúčastnit Hladových her, je v ní dodnes.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92