Wednesday, December 12, 2018

Marian Atkins

[ mérijen ádkins ]

 

Player: Scar

FC: Maxence Danet-Fauvel


Tesserae: 6 | Defense: 0

Contact: ASkubalova@post.cz

Age: 17


Token: Látková kulička
level [ 0 ] • credits [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Jediná věc, co je pro chudé lidi důležitá, je práce. Marian měl to štěstí, že dostal do vínku šikovné ruce. Celý jeho život se kolem práce točí, takže ani neměl na výběr. Však už od útlého věku ukazoval známky zručnosti. Zbožňoval své dřevěné stavebnice, vyráběl vše možné a pomáhal otci. Odmalička ho stejně pracovitý otec vedl jen k této nejdůležitější věci. Jediná obživa jejich rodiny byla výroba rámů. Prodávalo se to hezky, jelikož se v Osmém kraji objevuje čím dál tím více umělců. Tak měl Marian nařádkované, co bude dělat. Byl ve své rodinné obživě zaučený, všichni ho chválili. Umělecké nadání mu také nechybí a vybíjí si ho na rámech. Vyřezává spirály a hodně se soustředí na tu grafickou stranu obrazu. Takhle na pohled hezky jde rodinná obživa, ale nebylo tomu tak vždy. Když byl Marian menší, nedokázal tuhle práci zastat úplně, tak pomáhal jinak a do dneška to tak někdy provede. Jako malý běhal po trzích a kradl, stejně jako ostatní děti. Docela mu to i šlo. Někdy i žebral, na pohled působí podvyživený a možná tomu tak je. Na utíkání je tedy dost zvyklý, obchodníci ho prohání jako zajíce. Nohy má dlouhé, tak je možná i rychlejší než jeho vrstevníci. Je to dost kost a kůže, ale někdy to vyspěje v jeho výhodu. Nacpe se do úzkých míst, vyleze lehce na zdi. Po mentální stránce je na tom nestabilně. Má v hlavě chaos, ale z toho chaosu se rodí dobré nápady. Mazaný vskutku je a zákeřný taky. V hlavě se mu potácejí takové spontánní věci, že by to nikoho jiného nenapadlo. Myslí za pochodu a zatím mu to skvěle vychází.


Když se na něj člověk podívá, je zřejmé, že to žádný silák nebude. Na pohled podvyživená vytažená vyžle moc dojmu neudělá. Také je to pravda, na zvedání, používání svalů či síly nemá energii, nemá ji kde vzít. Že by měl nějaké svaly, o tom se nedá ani diskutovat. Je rád, za tu trochu chleba, co se mu dostává, stěžovat si by bylo nesmyslné. Teda, jen rodičům si nestěžuje. S lidmi si moc nerozumí a lidé nerozumí jemu. Marian zakřiknutý, s ledovým výrazem, který ho opouští jen doma. Na veřejnosti je však jen nehybná tvář v davu. Ve společnosti je tedy jako duch, proto si na něj lidi ukazují a smějí se. Konverzace i všechno okolo lidí je jeden velký oříšek. Další bod, proč ho lidi nesnesou, je jeho povaha. Prý si to dělá sám, že je neustále otrávený a na ostatní lidi se dívá s nechutí a nenávistí. S nikým se ani nesnese. Věc, co by se dala považovat za slabinu je jeho strach z krve. Při pohledu na onu červenou tekutinu vždy omdlí, je mu z toho zle. Proto se trochu bojí, když dělá rámy. Jeho otec nemá jeden prst a proto se vždy třepe a zezelená nad myšlenkou krvácení. Mnoho lidí by řeklo, že se chová jak dámička, nebo je přecitlivělý, ale tento strach nevypadá na to, že by jen tak zmizel.


Marian Atkins se narodil do spodiny Osmého kraje. Měli sice maringotku, ale spíše přežívali než žili. Jeho rodiče dřeli jak o život, matka ho do práce brala s sebou. Byli na tom hodně špatně, oba rodiče byli vysílení a jejich syn věčně brečel. Až po tom, co Marian dosáhl dvou let ho přestala vodit s sebou do faktoru. Posílala ho na tržnice krást nebo žebrat. Dost jim to pomohlo a pokračovalo to tak dobrou řádku let. Do toho se však kombinovala výroba rámů, dávná obživa jeho rodiny, která se předávala z otce na syna a i Marianův otec ho zaučil. Hodně ho to bavilo, bylo fascinující se na to dívat, na vyřezávanou kresbu po rámec, uchvátilo ho to. V pěti letech ho však potkal šok, který mu vytvořil strach na celý život. I mistr, jaký je jeho otec někdy vybočí, a tak se stalo, že si jeho otec ufikl ukazováček. Všude valila krev a doživotní fóbie se zrodila. Byl zázrak, že byl rychle ošetřen, že se neudělala infekce a nezemřel. Pak trvalo dlouhou chvíli, než se Marian odvážil vstoupit do dílny, ale musel, jelikož otci se tím pádem udělal handicap. Od té doby se stal tak trochu hlavním živitelem rodiny. Je ještě vysílený než dříve, musí obstát roli živitele i zloděje. Ruce se mu sem tam zatřepou a pořád se bojí, že se mu stane stejný osud jako otci. Teď maká od rána do večera a v nitru má neustále strach, že se mu něco stane.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92