Wednesday, October 31, 2018

Harriet Dante

[ harijet dantej ]

 

Player: Scar

FC: Jerry Springle


Tesserae: 7 | Defense: 6

Contact: ASkubalova@post.cz

Age: 18


Token: Dřevěný prstenec s vypálenou lebkou býka
level [ 0 ] • credits [ 0 ]

osoba nic nevlastní


Harryina nejužitečnější vlastnost je její síla. Rozhodně na pohled nevypadá jako svalovec, avšak nějaké svaly by se tam našly. Za ty léta, co strávila taháním balíků slámy, tvrdohlavých krav z ohrady a to nejúnavnější: tahání masa. Mnohdy by si lidé řekli, že dívky by měli dělat lehčí práce, že dostane kýlu, ale vypracovala si odolnost a když si někdo zvykne, pracuje se líp. A z jejího nejoblíbenějšího místa na světě, z farmy kde pracuje, se naučila mnoho věcí. Po půlnočních rvačkách se sousedním rančem je nějak odolnější proti bušení do obličeje, jelikož je to nejčastější místo. I když je tam jediná holka, mnohdy má výhodu, ladně se umí vyhýbat. Dříve ji sousední lidé brali jako slabou oběť, ale teď, když ji znají, neberou ji na lehkou váhu. Pomáhá jí taktéž to, že se skvěle plíží na ostatní. Má ladné kroky a pohybuje se doslova jako duch, pokud už nedostala ránu. Dále je hodně všímavá, ráda lidi pozoruje zpovzdálí, jelikož se s nimi mnohdy nedá do řeči, tak jen sleduje. Zaregistruje hodně maličkostí, bude to tím, že jí na nich záleží. Když si teď myslíte, že má Harry ze rvaček vybušený mozek, mýlíte se. Kdyby to byly nějaké extrémní boje, mírotvorci by si toho určitě všimli. Takže ne, žádný vybušený mozek, naopak je docela inteligentní. Pravda sice je, že s pamětí na tom moc dobře není, ale na tom nezáleží. Má velice rozšířenou logiku, umí si dát dva body dohromady a mnohdy dokáže hodně věcí odhadnout. Také ví, jaké kroky má udělat a jak mluvit, většinou myslí dopředu a když ne, dokáže zkušeně improvizovat. Ve všem jí hodně pomáhá její neprůhlednost, skvěle schovává své pocity a jen tak někdo neprokoukne její úmysly.


S jejím kritickým pohledem na svět jde na sebe moc těžce, takže nedokonalosti tu asi nějaké budou. Její největší hrůza je klaustrofobie. Celý život je zvyklá skotačit po volném prostoru a uzavřené prostory jí dělají hodně velký problém. Nesnáší chodit i do podzemních prostorů, sklepů, skladů... Další je to, že vůbec není zručná. Naučila se vyřezávat, rozdělat oheň... ale něco vyrobit, složit nebo poskládat? Ani náhodou. V této oblasti je úplně bezradná. Jak bylo zmíněno, promýšlí věci předem, ale to nepomáhá tomu, že je tvrdohlavá a do všeho se hrne po hlavě. Je zapálená a nedočkavá, na jednom místě nevydrží věčně, nesnáší čekání. Harry má i velké problémy s autoritou, sice je slušně vychovaná a zná své meze, ale v zápalu dokáže vyštěknout hodně špatných věcí. Její emoce jsou mnohdy nekontrolovatelné. Podle slangu Desátého kraje by se řeklo, že má velký pysk. Nebere si servítky s nikým a ničím, a i to vede ke špatným situacím. Je nekontrolovatelná, těžce se přesvědčuje a moc lidí k sobě nepustí. Proto se k ní moc lidí nepřibližuje, i když není asociál. Spíše ji berou jako zkaženého člověka, který neustále jen lže a dělá věci jen ve vlastní prospěch. Toto však není pravda, Harry jenom u hodně lidí nenajde pochopení. Má špatnou reputaci, a proto už se ani nesnaží se někomu zavděčit.


Rodina Dante nevlastnila moc nemovitostí, jen malý dům. Byli zavázáni pracovat na hlavní farmě, aby si vydělali na bochník chleba. Oliver Dante měl štěstí, že se v práci prosadil, díky jeho síle a energii. Po dobu začala přeskakovat jiskra mezi ním a Willow, stejně starou usměvavou dívkou. Do manželství se vhrnuli rychle a v devatenácti letech se jim narodila Harriet, všemi ale nazývána Harry. Odmalička ji s sebou brávali na farmu a vychovávali ji v pokoře za to, co mají. Naučili jí poctivosti a byli hrdí za svou dceru. Z pohledu jejich dcery, brala to jinak. Byla to vždy rebelka, na farmě se rodičům vždy vypařila a toulala se kolem. Po čase začala na farmě opravdu pracovat a našla se. Se zvířaty to uměla. Získala si tam pár přátel a i přes svou přirozenou plachost si k ní ostatní dobyli cestu. Tady strávila nejlepší léta svého života. Když jí bylo dvanáct, narodili se jí bratři Dan a Ben a ona začala trávit veškerý čas venku. Po třech letech Will a za rok nejmladší Nick. Zatímco její matka měla starostí nad hlavu, Harry, samozřejmě byla hádejte kde. Začala dospívat, toulala se po nocích a ti starší, co na farmě pracovali, ji brávali s sebou. Tak se poprvé dostala do rvačky se sousední farmou. Její milované místo, kde trávila veškerý čas mělo své nepřátele. V Desátém kraji je přece mnoho farem a je to všichni proti všem. Po nocích, kdy se někteří vracejí domů se konají odporné a strašidelné bitky za čest jejich farem. Harry se svou bojovnou povahou se do toho doslova vrhla po hlavě a skončila docela špatně. Její rodiče jí o tom dali veliké kázaní, ale pochopili, že takhle to bývá. A i její otec Oliver se takovým bojům za svých mladých let také nevyhnul. Po všech těch bitkách jí to více zjizvilo duši než obličej, nějak ztratila víru v lidskost a nevěří v mír.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92