Thursday, August 09, 2018

Sammuel Micael Whisse

[ sámjůl mikéjl vizs ]

 

Player: July

FC: Luke Hemmings


Tesserae: 7 | Defense: 0

Contact: katka5180@gmail.com

Age: 18


Token: Otcova fotka


level [ 0 ] • credits [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Ako skoro každý z 10. kraja, aj Sammuel to vie výborne so zvieratami. Takmer žiadne zviera mu nevadí. Dokonca ani ich smrad. Za tých 18 rokov čo pri zvieratách vyrastal, si na to zvykol. Taktiež veľmi často kydá hnoj, je to jeho každodenná povinnosť. Takže má zručnosti s lopatou. Vie stopovať zvieratá, už to má odskúšané. Keď sa nejaké stratili, išiel ich hľadať. Stopy hospodárskych aj iných, lesných zvierat rozozná taktiež. No, celé dni nestrávil iba so zvieratami. Svoj voľný čas tváril v lese, kde sa učil pracovať s palicou, ktorú si opracoval do ostria. Bolo to niečo ako provizórny oštep. Bolo to jeho hobby, spolu s jeho otcom, ktorý ho to všetko naučil. Dokonca ho otec naučil ako sa brániť a bojovať telo na telo. Skúšali to aj s kuchynskými nožmi, ale vôbec to Sammuelovi nešlo, preto stále uprednostňuje oštep. Sammuel má silné nohy i ruky, vie šplhať po stromoch aj v niekoľkých metroch, výšky mu nerobia žiaden problém. A najmä jeho vytrvalosť, ktorá stojí za zmienku. Každé ráno si chodí zabehať, kľudne aj hodinu vkuse. Ale ani rýchlostné behy a šprint mu nerobí problém. Tento chalan je taktiež dobrý v orientácii v prírode. Nie len podľa machu, ale aj podľa hviezd a súhvezdí.  Keď bol menší, chodil sa túlať do lesa. Naučil sa pár vecí o bylinkách. Tie, ktoré pozná, vie čo s nimi, vie načo sú a ako si s nimi poradiť. Taktiež v staršom veku dosť kradol jedlo, pretože nevedel, ako variť. Preto je teraz taký nenápadný a tichý. To mu veľmi pomáha. A je tu ešte jedna schopnosť, jeho prenikavý a príťažlivý hlas, s ktorým by vedel hocikoho zmanipulovať na jeho stranu. Hlavne dievčatá.


Nevie plávať. To ho štve. Keď bol malý, otec ho chcel naučiť plávať, ale Sam sa veľmi bál. A teraz to ľutuje, lebo by sa to naučiť chcel, ale sám sa to predsa naučiť nemôže. Keby ho náhodou vytiahli do hier a bola by takáto aréna s vodou, asi by bolo hneď po ňom. A to je len jedna z vecí, ktoré mu robia problém. Nevie zaobchádzať s nožmi. Ani s malými ostrými predmetmi. Skúšal to, vždy sa porezal. Asi to bude tým, že má poriadne veľké ruky. Taktiež nevie variť. Nič. Nemal ho to kto naučiť, a popravde, ani sa to naučiť nechcel. Vedel, že sa pri tom trávi ohromne veľa času a on väčšinu svojho života... Nemal čas strácať čas. Ďalšia vec, ktorá mu robí problém je, že nikdy nevidel žiadnu technológiu. A ani ich vôbec nechápe. Nechápe, načo sú. Veď on žiadne nepotrebuje, tak prečo ich ostatní potrebujú? Sammuel bez pomoci a bez zápaliek nevie vytvoriť oheň. Nechápe ako to niekto dokáže. Už veľakrát skúšal to, že paličkou začne šúchať o drevo. Jeho otcovi sa to vždy zapálilo, no jemu nikdy. Možno v núdzi by sa mu to poradilo, ale nie je si istý.


Odmalička sa o Sammuela stará iba jeho otec, pretože jeho matka zomrela pri pôrode. Jeho otec bol preto zlomený veľmi dlho, ale potom zistil, že to nemá zmysel. Vtedy sa začal Sammuelovi venovať, lebo videl, že on je s tým stotožnený. Veď, on mamu ani nepoznal. Nakoniec spolu začali tráviť veľmi veľa času, celé dni ho jeho otec učil hospodárskym veciam, napríklad jazdení, starostlivosti o zvieratá, a ďalším veciam, ktoré s tým súvisia. Naučil ho bojovať a brániť sa. Keď mal Sammuel 16 rokov, jeho otec zomrel. Najprv sa s tým Sam nevedel vyrovnať, no nemal čas na trúchlenie. Musel sa o seba postarať sám. A s tým, čo sa všetko naučil od  svojho otca, žil až doteraz. Lenže variť sa nenaučil, preto musel kradnúť. Stalo sa to jeho každodennou činnosťou. Sammuel sa odvtedy zoznámil s veľa ľuďmi a ľahko si ich získal nie len vďaka svojmu vzhľadu,  ale aj povahe. Má sýto-modré oči, blond vlasy a roztomilý kukuč. Má svalnatú a štíhlu postavu, ktorá mu umožňuje sa dobre hýbať a obraňovať sa. Najviac má na sebe rád svoju výšku, ktorá je presne, meter deväťdesiat. Dosiahne vyššie než ostatní, a to je jeho hlavná prednosť. Niektorí mu to dokonca závidia. Tak koho by si nezískal?

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92