sixth pentagames

Harmonogram Her → Trénink / Volno | SEZNAM + INFO

Wednesday, July 04, 2018

Hades Wolfthal

 

Player: Maddie

FC: Derek KlenaContact: maddiepond@email.cz

Age: 18


Token: Armádní známka

[ hejdýs volfthl ]


credits [ 0 ]

 osoba nic nevlastní


Kdyby nebyl Hades zrovna z Dvanáctky, mohl by mít přípravu na potencionální arénu mnohem lepší. A to je co říct, protože už teď je i poměrně připravený. Může za to povolání jeho otce, ve kterém mu pomáhal. Jako záchranář si dost dával do těla, přeci jenom tuhle práci nemůže dělat každý. Je to fyzicky náročný, být neustále připravený a v nouzi být schopný unést stokilového člověka, stejně jako unést nějaké zdravotnické náčiní. A on to všechno zvládne. Dál se s tím pojí znalost ošetřovatelství a medicíny. Asi by neuspěl jako nějaký chirurg, ale člověku dokáže zachránit život obstojně. Taky mu ho dokáže obstojně sebrat, když je potřeba, zná věci z anatomie a ví, kde je potřeba stlačit, aby se člověk přestal hýbat. Nezná moc teoretických věcí, ale prakticky je skvělý a nebojí se zasáhnout a zašpinit se krví. A kde může, tak tam rád pomůže. Když se dostal ke svému zaměstnání, k hasičům, přišlo dost změn. Hodilo se mu, že byl schopný něco unést, ale teď musel trochu zaposilovat, aby se vyrovnal dalším. Nyní je schopný tahat lidi z dolů, když má na sobě plnou zbroj, odvalovat a nosit kameny a zkrátka není vůbec marný. Naučil se lézt po skalách i lešení, zvládl by i jiný terén, umí slaňovat a v horolezectví je jeden z nejrychlejších. Když už byl ve styku s vodou, tak se naučil plavat, teď to zvládá celkem obstojně. Na hladině by se určitě udržel a dokázal by vytáhnout tonoucího z vody, i kdyby se bránil, protože to zkrátka umí. Má velkou odvahu, nebojí se ohně a nebojí se, že by sám mohl přijít o život, když zachraňuje cizí. Jeho opatrnost často musí jít stranou, když se jedná o boj mezi životem a smrtí. O jeho fyzické připravenosti můžeme říct, že je celkem urostlý a svalnatý chlapec, který na svůj věk určitě síly má na rozdávání, ale žádný kulturista to není. Ve svém životě se dokonce setkal s některými zbraněmi, nejenom s kuchyňským nožem. Nejprve to bylo zdravotnické náčiní, různé skalpely a jinak tvarované nože, a pak zase celkem těžká technika, krumpáče, cepíny, sekery, cokoliv, co by jim pomohlo se někam dostat. S touhle sortou zbraní si rozumí moc dobře. To by bylo všechno moc hezké, ale když Dvanáctka padla a nic tam nezbylo, musel si najít obživu jinde. Tak začaly procházky do okolní přírody za hranice kraje a tak začal jeho lovecký koníček. Naučil se tak obsluhovat luk a oštěp, stejně jako umí usmrtit a připravit zvíře. Má dost přesnou mušku a bystré reflexy, dokáže hodit oštěp dost daleko s velkou silou a má jistotu, že našel svůj cíl. Vyzná se v přírodě a byl by schopný v ní žít, najít si úkryt a rozdělat oheň, jako už mnohokrát musel. Má dost tuhý kořínek a pro svoje přežití udělá prakticky cokoliv, ale pokud se jedná o jeho rodinu nebo přátele, on sám je až na druhém místě.


I když o Hadovi můžeme mluvit jako o jinak dosti připraveném chlapíkovi, je ještě hodně oblastí, kde má co dohánět. Není trénovaný na žádný boj, pral se jenom jednou se spolužákem, který urazil jeho mámu. Sice vyhrál, ale taky utržil nějaká zranění. Ale bylo to spíš díky štěstí než kvůli nějakému umu. Kdyby měl stát proti někomu trénovanému především v boji, bude v pytli. Je vycvičený a vypracovaný, aby měl sílu a mohl tak zachraňovat lidi, ale většinou se je snaží zachránit. Dělalo by mu to slušný problém, někomu ublížit. To si alespoň říká sám, protože sám by se nerad viděl jako někdo, kdo se schopný někoho zamordovat, ale pokud by byl v aréně, muselo by se hodně vrstev jeho osobnosti změnit. K jeho problémům patří výdrž. Má ji přiměřeně dlouhou, ale na hasiče je to stále málo. Je schopný s tím fungovat, ale může se stát, že nevydrží běžet nějak dlouho, je spíš rychlý. Hned má všechno hotovo. U zachraňování lidských životů mu to takový problém nedělá, protože tam je to všechno o rychlosti, během pěti minut víte, jestli se máte snažit člověka oživovat a zachraňovat, nebo jestli je to ztracené. To všechno zvládá. Ale když má plavat nebo běžet delší dobu, to už takovou radost z toho nemá. Je znalý, co se týče pomůcek při práci, ale rozhodně nezná celý sortiment zbraní. A to, jak s nimi zacházet. Jasný, všechno je to stejný a můžete někomu ublížit klidně i rozbitou flaškou, ale u meče nebude vědět, jestli ho má držet jednou nebo dvěma rukama. V technologii naprosto plave. Ve Dvanáctce nic takového není a i když byl u záchranných složek, nedostali nic jako defibrilátor, aby mohli zachraňovat lidské životy ještě účinněji. Často si musí poradit s holýma rukama, musí být připravený, ale když mu dá někdo pod nos drátky, tak nebude vědět, co s nimi má dělat. Už se sice setkal s tím, že bylo popadané vedení elektřiny, ale na to si museli zavolat odborníka z Pětky, on jenom dolezl pro lidi, co byli uvězněni na stromě, ale to bylo všechno. Jenom ví, že se v tu chvíli nesměl dotýkat země. Má takové ty normální strachy, ale hranice má posunuté o dost výš. Nebojí se u svůj život, je schopný ho riskovat. Často neví, kdy má přestat, raději udělá všechno, aby člověku pomohl, než aby to hrál jednoduše a bezpečně. I když on sám se může zranit, dělá to pro větší dobro. Jeho rodina je pro něj snad největší slabinou, kdyby někdo ublížil jim, zničilo by ho to. Snaží se je všechny chránit, když už nemá otce, tak to dělá on jakožto nejstarší mužský potomek. Strašně rád by je všechny ochránil před lopotivou prací, ale sám prostředky na jejich uživení zkrátka nemá. Je to milý klučina, nedělá mu problém se za někoho postavit, chrání slabší a rozhodně nezapře svého rytířského ducha, ale jak se snaží být neustále tím dobrým, často zapomíná na následky a neuvědomuje si, že jeho činy budou mít dopad v budoucnosti.


Hades je príma kluk. Nebyl takový vždycky a musel se dost životem probojovat, aby o sobě mohl říct, že je fajn a že s ním trávit čas je zábava. Ale to by o sobě neřekl, protože je skromný a milý. Narodil se jako první dítě v dost zapomenuté rodině žijící na předměstí ve Dvanáctce. Nic moc. Rodiče se dřeli, aby udrželi naživu sebe a svého syna, a aby toho nebylo málo, tak se k nim brzo přidalo další dítě, Hadův malý bráška. Tomu už bylo pět let a bylo pěkně načase, aby taky začal něco dělat. Protože rok na to se mu narodil další bráška a pak ještě sestřička. Byla jich najednou hromada a častokrát se stávalo, že neměli co jíst. Otec s Hadem často pracovali celý den, aby rodina nemusela žít v absolutní bídě. Jeho nejstarší syn chodil do školy a hned ze školy se připojil k otci v práci. Jeho otec nepracoval v dolech, jako většina obyvatelů, ale byl takovým chudinským lékařem a záchranářem, jehož pacienti byli ti, kteří si jinou službu dovolit nemohli a byli na tom častěji ještě hůře než Wolfhalovic rodina. Tam mu Hades pomáhal už od svých jinošských let, aby alespoň na jídlo bylo. Jeho matka zase pracovala jako švadlena obleků do dolů. Často se stávalo, že ani jeden z rodičů nemohl přijít domů, jelikož měli tolik práce, proto byl Hades poslán, aby se postaral o svoje mladší sourozence. Musel jim uvařit a nějak je zabavit, potom uložit do postele a uspat. On sám moc šťastné dětství neměl. Ale udělal by všechno pro to, aby jeho sourozenci na tom byli lépe a mohli své dětské dny prožít jako děti. Jeho otec byl velký muž, odvážný, mezi záchranáři měl jasné místo. Na výjezdy jezdil Hades s ním a pomáhal, většinou to bylo u zavalených dolů, ale často jezdili i k lidskému neštěstí. Když jeden muž pobodal svou ženu a bylo potřeba ji zachránit, byl to právě Hadův otec, který se dobrovolně nabídl, že do domu vstoupí. Bohužel pachatel byl neustále uvnitř a neměl problém ublížit dalšímu člověku. Hadovi bylo jedenáct, když přišel o otce. Doma mají medaili za jeho zásluhy, ale to jim ho už nevrátí. Nastoupil na jeho místo, ale jako samotný klučina toho moc sám nezvládl. Od záchranky se tedy dostal k hasičům, kde je doteď jeho místo. Není to nic moc, ale musí nějak uživit rodinu. Jeho mladší bratr pracuje také už od doby, co jim zemřel otec, ale alespoň další dva sourozence se od toho pokusil ochránit. Nyní už ale poctivě vydělávají všichni, ale po převratu to s nimi jde z kopce. Jeho mladší bratr zemřel při nepokojích, jeho matka sotva zvládá utáhnout a uživit rodinu, její předchozí zaměstnání bylo zrušeno a teď vyloženě prodává své tělo. Její tři zbývající děti dělají všechno pro to, aby přežily. Je jedno, že to znamená, že musí krást, chodí za hranice kraje a starají se jenom o sebe, ale v té bídě, která teď ve Dvanáctce je, to ani jinak nejde.

other worlds

https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92