Tuesday, January 30, 2018

Codsworth O. Golghota

[ kodsvrth golgota ]

 

Player: Fenhrier

FC: Kit ButlerContact: roman.ladi1@gmail.com

Age: 18 deceased - probodnuté srdce: T. Gilbert


Token: Karta diamantového esa


Codsworth si momentálne žije svoj pokojný život v Dvanástom kraji. Teda, akože on tam žije tak nejako odjakživa, nie len momentálne, nikdy z tade nevytiahol ani jednu pätu. Nepatrí medzi nejakú elitu, ale stále, nie je to žiaden chudák. Hoc sú jeho obaja rodičia baníci, je to jedináčik, takže čo sa týka finančného stavu Golgothovcov, sú na tom dosť v pohode. Bývajú v peknom tehlovom dome blízko centra mesta, ktorý nenadobudli oni sami, zdedili ho po starých rodičoch, čo ich automaticky radí medzi viac high-end obyvateľov Dvanástky. Taký luxus, ako knižnica, samostatná detská izba, to tu predsa nemá len tak hocikto. A Codsworth to mal. Mal miesto na učenie, rozvíjanie svojho talentu v oblastiach ako je varenie, alebo aj nejaké tie jednoduchšie ručné práce. Ako malý často inklinoval k deťom z bohatých rodín. Začalo to tak, že sa spolu hrávali naháňačku na námestí, potom spolu chodievali do školy, sedeli pri sebe na vyučovaní, vo voľnom čase sa schádzali a keď bolo treba, vyvádzali spolu hlúposti. Jedna z jeho kamarátok, inak dcéra mierotvorcu, mala doma dokonca oštep! Koľkokrát sa vybrali na periférie kraju a súťažili, kto ho dohodí ďalej, alebo kto trafí jablko na vysokej jabloni, pod ktorou zvykli sedávať do neskorých večerných hodín. Každá jedna výhra v týchto "súťažiach" mu nadvihla ego. Codsworth, hoc akokoľvek introvertný je, nie je taký silný samotár. Navyše mal rád spoločnosť ľudí, ktorých šaty zrovna nepáchli lacnými pracími prostriedkami a ich ruky neboli poškvrnené nezmývateľným uhoľným prachom. Sám si do hlavy naprogramoval, že je jedným z nich, čo samozrejme zohľadnil aj pri výbere svojho povolania. Stačilo potiahnuť za pár laniek a bum, dostal prácu v miestnej radnici. Nebolo to ani tak ťažké. Síce tam nastúpil len pred krátkym časom a zatiaľ tam len triedi dokumenty, no už teraz má vysoké ambície. Bude sa snažiť dostať na čo najvyššie miesto. Pokojne by sa uspokojil aj s postom starostu, alebo tak nejako.


Nie je to žiadne drevo. Codsworth je majiteľ vysokej štíhlej atletickej postavy. Dokáže sa ohýbať do všakovakých možných i nemožných tvarov. Občas to vyzerá, akoby ani nemal kĺby, akoby bol celý vyrobený z gumového materiálu. Čo sa týka jeho rýchlosti, je vždy o krok pred jeho vrstovníkmi, a to nie len vďaka jeho dlhým nohám. Dokáže kráčať v rýchlom tempe aj celé hodiny, bežať svižnejšie než hocikto iný a to všetko bez toho, aby pritom narobil sebe menší humbuk. Codsworth došľapuje na zem s takou ľahkosťou, že len zriedka ho počuť vchádzať do miestnosti. Už spomínané hry s oštepom, ktorým sa vo voľnom čase spolu s jeho kamarátmi venovali, v ňom vzbudili taktiež nejaké tie dovednosti. Napríklad mierenie na cieľ, alebo vrhanie objektmi do diaľky. Možno by mu to pomohlo v súboji, keby sa mu podarilo z rohu hojnosti uzurpovať nejakú palicu, oštep, či kopiju. S nožom a jeho obratnosťou by taktiež nemusel mať najnižšie šance na prežitie. Vlastne tak trochu s hocičím, čo už niekedy predtým držal v rukách a nie je mu úplne cudzie, a jeho šialene vysokým inteligenčným kvocientom má nejaké šance. Rýchlo sa učí, vie pokročilé základy varenia, bez sebemenších problémov dokáže založiť oheň. Za pomoci jednoduchších pascí by snáď ulovil akési menšie zviera - možno zajaca, možno potkana, to je fuk. Stále by si dokázal zaobstarať na krátky čas nejaké veľmi veľmi skromné jedlo. Čo sa týka vody, na základe logických dedukcií by možno vedel určiť, či je daný zdroj tekutín, ktorý našiel, pitný, alebo nie, ale úspešnosť nemusí byť zrejme vždy stopercentná. Na základe záchytných bodov sa vie nadpriemerne dobre pohybovať v teréne, aj keď s ním nie je zrovna dokonale oboznámený. Nikdy neblúdi, vždy sa vie vrátiť na miesto, z ktorého odišiel. Codsworth vie veľmi dobre skrývať predmety tak, aby ich nikto nenašiel. Dokáže prežiť jednak v prítomnosti cudzích ľudí, ale rovnako dobre znáša aj samotu.


S každou ďalšou prečítanou knihou sa mu zhoršoval zrak, a to je možno aj možno jedným z dôvodov, prečo pred krátkym časom úplne vysadil literatúru zo svojho života. Nie je síce úplne slepý, stále dobre rozoznáva tváre a podobne, ale vzdialené objekty sa mu najmä za šera zvyknú rozostrovať. Nikdy netrénoval so žiadnou zbraňou okrem spomínaného oštepu. Len veľmi ťažko odhadnúť, ako by dokázal bojovať s mečom, či palcátom. Nie je až tak zhovorčivý, čo mu možno sťažuje šance v hľadaní spojencov. Okrem iného verí iba naozaj málo ľuďom a vo vzťahu k iným býva často krát veľmi skeptický. V dvanástke sa človek nestretáva moc s rôznymi druhmi divokých bylín, a tak ani Codsworth nemá odkiaľ poznať rastlinný zdroj potravy. V aréne mu neprilepší ani fakt, že nie je najlepším v maskovaní. Maľovanie nikdy nebola jeho doména, dá sa povedať, že je to čo sa týka vo všeobecnosti kultúrnych vecí dosť ignorant. Dokázal by na seba nahádzať nejaké lístie, či konáriky, aby nebol nepriateľom úplne na očiach, no použiť prírodné materiály na to, aby celkom splynul s okolím, to zrejme nehrozí. Ani on sám nedokáže predpokladať ako zareaguje v situáciách, kedy treba zachovať chladnú hlavu. Ak mu niekto odfaklí nohu a on sa bude musieť rýchlo ošetriť, jeho život je takpovediac v Božích rukách. Je asi polovičná šanca, že to zvládne.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92