Saturday, August 19, 2017

Raily D. Thersons

[ rajly dý. therzns ]

 

Player: Rywaine

FC: Ella Purnell


Tesserae: 6 | Defense: 7

Contact: nielle.shine@gmail.com

Age: 13 deceased - brutálně zmlácena: O. Lunsford


Token: Utržený kus Marvininého trička


Na Hunger Games sa človek v Dvanástke veľmi dobre nepripraví. Sama Raily, čo časť života prežila ako sirota, sa naučila len naozaj málo zručných vecí, ktoré by jej pomohli. Vie rozoznávať všetky možné bylinky. Od liečivých, cez obyčajné až po tie jedovaté. Pozná každý strom, každého živočícha, každú stopu. Často chodí do lesa pri kraji, učí sa prežiť v prírode. Nejaké tie základy teda má, sama by asi v prírode pár dní prežiť dokázala. Je ľahká a malička, takže je dosť obratná. Rýchlosť je nechýba, behávať chodila so všetkými deťmi z Dvanástky, keď prišlo na nejakú tú hru. Naučila sa šplhať po stromoch, takže aj na jej vek má v rukách silu. A si to aj dokázala, keď raz hrala s deťmi páku. Dostala sa aj cez staršie deti. Ale aj tak nie je taká silná aká by byť chcela. K zbraniam veľký prístup nemala ale raz sa jej podarilo dostať k dýke. Síce ju používali skôr ako nôž, ale bola to dýka. Raily si ju zobrala a učila sa s ňou narábať. Je malá, ale obrániť by sa vedela, zase také neviniatko byť nemôže. Na svoj vek je veľmi vyspelá a všetkému dokonale rozumie. Niekedy dokonca rozpráva ako dospelá. Je naozaj múdra a inteligentná, veľa vecí jej dôjde rýchlo a vie prekuknúť aj lži. Nedá sa ľahko ovplyvniť a vie sa dokonale ovládať. Kvôli svojej veľkosti sa zmestí aj do malých priestorov a dokáže sa skryť takmer kdekoľvek. Taktiež sa môže dostať na miesta, kde iní nie. Aj na svoj vek vie dosť dobre variť a všetko pripraviť, len aby to bolo k požitiu. Vie vyčistiť a ošetriť ranu, potom ju aj zaviazať. Má s tým však niekedy problém, keďže sa jej pri naliehavej práci trasú ruky. Nerada sa ponáhľa. Naučila sa aj maskovať, nájsť všetko možné na to, aby ju nebolo vidieť. Nerobí jej problém ani byť celá od blata a smradu, ak by jej to malo zachrániť život. Nepozná len bylinky, ale aj všetky rastliny. A hlavne tie jedovaté, aby sa jej nestalo, že sa omylom otrávi. Vie keď dokonca aj nejako pripraviť pomocou bobulí a bylín. A tak isto aj medicínu. Taktiež vie gymnastiku, je dosť ohybná a má skvelú rovnováhu. Dokáže napodobniť spev a zvuky vtákov i vytie vlkov. Jej chôdza je väčšinou veľmi tichá a nenápadná, ako taký tieň. Sama sa niekedy správa ako tieň. Zrazu je tu a zrazu už nie. Príde a opäť zmizne. Ľahko hocikomu unikne. A na svoj vek má milióny energie, takže je to len plus, pre jej maličkosť.


Asi najväčšou slabinou Raily je, že je ešte dosť mladá a veľmi nízka. Zatiaľ dosiahla výšky len 150 centimetrov, ale našťastie stále rastie. I tak ale je to jej najväčšia slabina. K tomu aj jej život. Dlho bola sirotou, a tak sa to na nej aj odzrkadlilo. Niekedy máva také tie smutné chvíľky, ale už z toho rastie. Má síce svoju dýku, ale inak sú jej zbrane úplne cudzie, nedokáže dobre narábať skoro s ničím. Leda tak by ešte zvládla zbraniam uskakovať. Tiež nemala absolútne žiadny prístup k akejkoľvek technológii, takže je šťastná vôbec pre to, že vie ako vyzerá kábel. V škole sa pilne učila, takže je múdra, ale veľa vecí ešte v praxi neovláda. Sužuje ju ale niekoľko strachov. Bojí sa uzavretých priestorov, ale len tých malých. Inak má tiež problémy so spánkom, ale už si na to zvyká, takže niekedy spí menej, niekedy viac. Ešte stále je ale malá a má záujem učiť sa novým veciam, takže často do niečoho skočí a ani sa nepozrie, čo to obnáša. Samozrejme, dôležitejšie veci si vždy rozmyslí. Má menší strach z hmyzu a všetkého toho maličkého, ale má šťastie, že to nie je také hrozné. Inak by sa bála chodiť aj do lesa. To ale nehrozí. Inak je Raily nepríjemne vo vode. Plávať vie, ale bojí sa, že sa utopí. Má malé pľúca a dych udrží maximálne tak na pol minúty. V kľude možno tak na trištvrte minúty. Inak je to ale pre ňu bieda.


Raily absolútne netuší kto sú jej rodičia. Žila už od detstva v sirotinci. Chodila do školy, učila sa čomu mohla a snažila sa vypátrať, kto sú jej rodičia. Napokon zistila, že zomreli a tak je na svete sama. Je však ešte malá, ale i na ten vek je veľmi vyspelá a všetkému rozumie. V sirotinci ale nebola veľmi rada, tak väčšiny dní strávila niekde na ulici s inými deťmi alebo sa vybrala za hranice kraja. Bezpečné to nebolo, ale Raily mala niekedy všetkého dosť a odreagovať sa vedela len v poriadnej prírode. So všetkým sa nakoniec zmierila a prosto tak žila i naďalej. Túlala sa po lesoch, pomáhala kde sa dalo a hrala sa s ostatnými deťmi. Ako sirota toho teda veľmi veľa nemá, ale i naďalej prežíva. Dokonca niektoré dni začala skúšať nejaké tie cviky s dýkou. Vtedy, keď si prvýkrát pozrela celé Hry. Nebolo to nič pre jej oči, ale citlivka to teda nebola. Vo veku dvanástich rokov si ju ale na starosť zobrala niekdajšia víťazka Marva Grainer. Ako ich život povedie ďalej, to je len na nich. Dovtedy u nikoho iného nemala taký vzťah ako práve k Marve. Zmenila jej totiž celý život. Keby ste len počuli, ako Raily hovorí, netipli by ste na ňu, že je to ešte len mladé dievča. V hlave má totiž toľko rozumu, že hovorí ako dospelá. Dokonca má šťastie, že nemá ani vnímať detský hlások. Bez problému ale zapadne všade. Je to veľmi milá, priateľská, spoločenská a empatická osoba. Aj vzhľadom na jej vek je to realistka. Je tiež veľmi zvedavá a má zmysel pre humor. Proste si nájsť priateľov je pre ňu naozaj veľmi ľahké. Dáva si ale pozor, ostražitosť jej nechýba. Každého si vie oťukať a lži prekuknúť. Raily je inak 150 centimetrov vysoké útle dievčatko, ktoré má trošku svalíkov na rukách, inak nie je ničím zaujímavá. Má stredne dlhé hnedé vlásky, plné prirodzene naturálne béžové pery a veľké čokoládové oči. Chrup má biely a pekný, väčšine ho ukazuje v prívetivom úsmeve, spolu s klikaním tmavých mihalníc.

other worlds

stranger2s.jpg https://static.wixstatic.com/media/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.png/v1/fill/w_212,h_90,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.webp