137th Annual HG → 4. den | SEZNAM

Thursday, April 28, 2016

Kentwell Drogobytsch

[ kentvel drogobič ]

 

Player: Pietro

FC: Shawn MendesContact: Butschek.Petr@seznam.cz

Age: 16 deceased - vyčerpání, vykrvácení: H.B.


Token: Popruh od svářečských brýlí


Několikrát mu elektřina změnila život. Začal ji proto, v naprostém rozporu se svou krajovou příslušností nesnášet. Od té události s otcem pro něj nejenže výrazně vzrostla pravděpodobnost účasti v Hrách, ale také se rozhodl, že se naučí užitečnou, ale i smrtící stránku elektřiny využívat pro boj. A nejen elektřinu. Sehnat ovšem elektrický bič či taser či dokonce cokoli pro boj je pro 14letého kluka v Pátém prakticky nemožné. Ale zdařilo se. Alespoň napůl. Taser získal od otcova spolupracovníka, který byl otcovým kamarádem a také mu, jako Kentwellovi mu hodně scházel. Začal se tedy tou věcičkou zaobírat a začal s ní i trénovat. Samozřejmě dobré je ovládat dvě zbraně. Vyzkoušel nakonec ho dně věcí, ale byla jen jedna, která byla praktická, velmi účinná a hlavně se nijak nevybije, či jí nedojdou náboje nebo šípy. Ocelová tyč. Čím delší, tím lepší. Dosud do jeho 16 let jsou to tedy dva roky, kdy ve volném čase trénoval na tajnačku, aby o tom máma nevěděla. Taser a tyč se za tu dobu staly v jeho rukách nebezpečnou kombinací. Jedním soupeře ochromí a druhým ztříská. Tyčí, pokud ji dobře namíří, dokáže i ruku či nohu zlomit, nebo alespoň velmi pohmoždit a poranit. Po smrti táty se také často odebral z domova do údolí, kde se pokoušel vždy pár dní vydržet bez pomoci. Naučil se tak přežít v přírodě. Respektive pouze rozdělat oheň.


Pětka není sice chudý kraj, ale budovy a elektrárny moc prostoru k pilování dovedností neposkytují. Kromě ovládání taseru a ohánění se tyčí, případě rozdělávky ohně, nic jiného nedovede. Plavat se nenaučil, ale zase ví, že voda je s elektřinou velký kamarád, který by mohl nadělat velké škody. Něco si v přírodě uvařit také neumí, což sám považuje asi za slabost největší. Bez jídla normálního bude asi trpět. Bude se to muset v tréninku naučit. Aspoň základně. O maskování nebo schování se mluvit také nedá. Své dvě zbraně ovládat sice umí, ale je stále pomalý v jejich přípravě k boji. U taseru musí dlouho mířit a než chytne tyč , co nejlépe do rukou, uběhnou snad roky. Ani běh není zrovna silnou stránkou, i když je štíhlé postavy. Nikdy běhat nepotřeboval, sám tedy ani neví, jak rychlý běh dokáže vyvinout. Obratnost je taková… no, poloviční. Ohledně zbraní je to v pořádku, ale lezení někam je celkem problém. O případnou náplň těch několika dní ve výcvikovém centru tedy nebude mít nouzi.


Kentwell se narodil v elektřinou nadupaném Pátém kraji. Na první pohled nic moc. Spíše nic než moc. Elektřina, jež kraj živí, se stala málem jemu samotnému osudnou. Jako malý totiž rád všecko osahával a po takovém jednom zkoumání dostal kopanec od zástrčky. Naštěstí jen kopanec. Být to silnější proud a déle trvající, jistě bylo po něm. Školní léta nebyla zrovna to pravé ořechové, i když kamarády měl a má. Šlo spíše o stránku prospěchu. Školu ale dokončil. První dvě sklizně, ve 12 a 13 letech se ani moc obávat nemusel, lístků měl v osudí pramálo. Pak mu ovšem elektřina změnila osud znovu - dva týdny před 14. narozeninami jeho otce zabil výboj v elektrárně. Najednou se vše otočilo, a aby dokázal s matkou vyžít, musel si brát oblázky, a tudíž narůstal i počet lístků v osudí. A od té doby hraje při každé Sklizni tuhle ošidnou hru s osudem. Od 16. roku začal pracovat v elektrárně, zatím pouze jako pomocná síla, ale to se jistě postupujícími lety bude měnit. Co se osobnosti týče, Kent sám nijak nevybočuje. Rád se baví, rád si povídá, ale umí se i naštvat a je schopný nějakou dobu dotyčného ignorovat, ale arogantní není. Kentwella lze poznat i díky jednomu poznávacímu znamení. Prakticky vždy a všude, snad kromě mytí doma má na čele staré černé hranaté svářečské brýle s umělými skly, které dostal od táty a které jsou také jedinou věcí, co mu po něm zbyla. Rád by si je vzal pak i do arény, kdyby nedej bože tam jednou musel, ale i když jsou sklíčka umělohmotná a neublíží, raději je připraven z nich sundat ten popruh a vzít alespoň ten. Ohledně přípravy na Hry, je to asi takto: několik ročníků Her viděl, a nemá nějaké extra cíle ohledně své účasti. Ale čím déle by vydržel, tím lépe by to pro něj bylo. To, že Pátý kraj nemá mužského vítěze sice ví, ale vůbec si to nějak nepřipouští, že by to mohl ovlivnit a snaží se na to nijak nemyslet.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92