Wednesday, December 23, 2015

RPG and Players

ÚVOD PRO NOVÁČKY

1. Je velmi důležité, abyste si prvně přečetli část o "výtvoru postav", než se pustíte do psaní profilu. Dostanete se tak nejlépe do dění našeho světa a může vám to v lecčem usnadnit fantazírování.

2. Logicky není možné, abyste hráli na více místech najednou, rozdvojit se nelze ani v reálu. Hrát s postavou můžete po celém Panemu, ale pro cestování mezi kraji je potřeba cestovní doklad. Samozřejmě je možnost se do jiných lokací dostat i nelegálně, nicméně očekávejte problémy s mírotvorci.
  • Postavy v krajích, které vlastní cestovní doklady, mohou cestovat do všech krajů vyjma Kapitolu. Obyvatelé Kapitolu již mají ten luxus navštěvovat všechna místa, pokud si to přejí.
3. Při hraní je potřeba za jménem vaší postavy dodat do hranatých závorek číslo kraje - př. Jméno Příjmení [číslo kraje], toto pravidlo samozřejmě neplatí pro Kapitolany a vítěze.

4. Příspěvky se píšou ve 3. osobě, čas si smíte určit sami. Přímá řeč je bez ohraničení, činy a pohled vaší postavy ve *hvězdičkách*, a myšlenky, které si postava říká pro sebe v /lomítkách/. Poslední možnost prosím omezujte, velmi špatně se na to nahrává - postavy u nás nemají schopnost číst myšlenky.
  • *Chlapec se vyskytuje na rozsáhlé mýtince a před sebou vidí skupinku neznámých lidí. /Jít či nejít./ Pomyslí si chlapec v duchu, ale nakonec se rozhodne to tam jít prozkoumat.* A-hoj. *Koktavým hlasem pozdraví skupinku, jelikož je z nich trochu nervózní.*
5. Jeden den zde může trvat až 48 hodin, záleží na vás, jak si rozvrhnete svojí hru. Jakmile to přesáhne limit, musíte hru ukončit nebo to ponechat a automaticky se to uzná za ukončené. V aréně hrajeme podle skutečného času, tudíž je potřeba, abyste se svými splátci dodržovali režim.

6. Pište rozsáhlejší příspěvky, nemáme zde ideální počet slov ani řádek. Můžete se podívat na hry jiných zkušenějších hráčů či se poptat admina, který vám příspěvek vyhodnotí. Berte v potaz i kvalitu, pokud se na hru necítíte, je lepší ji odmítnout, než plácat blbosti.

7. Čistky se u nás neprovádí náhodně, jsou napevno každý měsíc společně s postavami, jenž potřebují do svých profilů něco dopsat či předělat. Jestliže plánujete v období Hladových her odjet někam na více než týden a nebudete mít přístup k internetu, je lepší se ohlásit do "omluv".

8. Snažte se pokud možno hrát se všemi hráči a ne jen se svými oblíbenci. Pokud vás hra s určitým hráčem nebaví, zkuste najít v čem je chyba, a tak to případně do příště zlepšit. Nováčci, nebojte se ozvat. Je potřeba komunikace, tudíž je nezbytné, abyste se připojili na discord, jinak si zřejmě nezahrajete.

• CHYBY HRANÍ RPG

Tyto chyby se v aréně velmi přísně trestá a strhává se za to 10 %, tudíž si je prosím zapamatujte. Jsou to základní logičnosti, tudíž by to neměl být žádný problém.

Pravidlo profilů → Dodržujte svůj popis. Musíte hrát tak, jak jste si postavu napsali. Pokud nejsou schopnosti sepsané v profilu, tak je zřejmě neumíte. Charakter osoby se také jen tak nezmění, jestli ovšem není zdrogována či se nestala zásadní změna v jejím životě, i tak ale všechno trvá a není to otázkou pár vteřin. Dejte si záležet na svých profilech, čím víc toho máte, tím více máte možností. Samozřejmě vše s úctou, nikdo není přeci dokonalý.

Mary Sue/Gary Stu → Neboli dokonalá postava, jenž všechno zná, umí a je zkrátka nejlepší. Ne, takhle to doopravdy nefunguje. Není špatné, aby si to vaše postava myslela a byla si se sebou nezdravě sebevědomá, ale vy jako hráč si musíte uvědomit, že to tak není a být nemůže. Ke všemu je o dost zábavnější hrát postavu, která má nedostatky. Ano, androidi u nás se mohou jevit dokonale, ale i ti mají určitě své mouchy.

Metagaming → Je velmi důležité si uvědomit, že vy nejste vaše postava a vaše postava nejste vy. Můžete si přečíst profily hráčů, jiné hry a dozvědět se tak spoustu informací, ale vaše postava ne. Co nezažije ve hře na vlastní kůži, to neví. A i když si můžete přečíst z profilu, jak se postava jmenuje,  tak by to vaše postava neměla vědět, dokud se vám nepředstaví, nejedná-li se ovšem o veřejně známou osobu jako je třeba člen kabinetu, vítěz či jiná celebrita.

God-moding → Hráč, který přebírá kontrolu nad postavou jiného hráče. Každý musí ovládat jedině tu svojí postavu a nikoho jiného, jestli to ovšem nemá druhým hráčem povolené. To však neznamená, že si s ní můžete manipulovat tak moc, že ji přesunete do jiné místnosti nebo se rozhodnete, že ji ubodáte k smrti. Takové velké rozhodování je jen v moci majitele postavy.

Křišťálová stěna → Podobně jako se to má s metagaming, tak i zde si musíte uvědomit, že vy nejste vaše postava. Jestliže máte špatnou náladu, nevkládejte svojí emoci do své postavy. Nehrajte své opravdové city, ačkoliv to neznamená, že pokud jste zrovna smutní, nemůže být smutná i vaše postava. Jenom to nepřehánějte s podobností. Taktéž byste měli hrát podle jejího charakteru. Když se stane, že vaše reálná osoba za monitorem obdivuje postavu jiného hráče a vaše postava ji totálně nesnáší, tak ji přece najednou vaše postavička nemůže mít ráda. Stejně tak si nemůžete kompenzovat skrz hru nenávist na jiném hráči.

Příliš velké drama → Již z názvu to jistě chápete. Samozřejmě, drama je životě každého z nás a odehrát se to někdy musí, ale nic nepřehrávejte a nepřehánějte situaci. Pokud se vaše postava jen malinko škrábla, není to konec světa a rozhodně neumírá. Na chudinky si také nehrajte, člověk přece něco vydrží. Jestli jste něco nezažili a nevíte, jak by se s tím dalo vypořádat, tak vše raději odehrajte s mírou. Některé věci jsou určitě dohledatelné na internetu, tak využijte i těchto možností.

PRAVIDLA HRÁČE

1. Není nad to, při příchodu do chatu pozdravit a oznámit svojí přítomnost. Hlavně nováčci, kteří do chatu vstoupí prvně, je to základ slušnosti. Rozhodně nevadí, pokud se chcete připojit na discord, i když nejste naším hráčem, ale máte nějaký dotaz, který je potřeba vyřešit hned.

2. Komunikace je u nás základ. Nepožadujeme, abyste se zapojovali do všech možných konverzací, ale nestraňte se jí. Stejně tak neodbíhejte hned do soukromých zpráv, zejména při Hladových hrách, kde máme radši přehled o tom, co se děje. Neodmítejte ani neignorujte hráče, kteří vám píší. Pokud nemáte náladu, s klidem to povězte.

3. Sprostá slova nejsou příliš velikým problémem, ale všeho s mírou. Vaše postava je využívat může, ale zase to nemusí být v každém příspěvku. Co se týče chatu, tak ovšem na ostatní hráče bezdůvodně nenadávejte. Pokud už si potřebujete s někým něco vyříkat, využijte slušnější argumenty či si to vyřešte soukromě mezi sebou.

4. Spamování, psaní nesmyslů do herních knížek, vyřvávání rasistický narážek či úmyslná buzerace jiných hráčů je zakázána. Buďte k sobě tolerantní a respektující, všichni jsme si rovni a kdo má chuť si kompenzovat svůj nudný život tímto způsobem, může odsud rovnou odejít.

5. Kvůli Hladovým hrám je téma násilí na denním pořádku. Jsou zde povolena i sexuální témata, neočekávejte však, že to máte neomezené. Prosíme, abyste své praktiky ve větší míře popisovali s troškou cenzury a nezveřejňovali úplně detailní koitus. Je to zároveň upozornění pro slabší povahy a mladistvé, jenž by se raději těmto předmětům vyvarovali.

6Odmítání a nerespektování správců je silně vyloučené, my se vždy snažíme všem hráčům vyhovět a nikoho nezvýhodňujeme. Hráč se také musí správně nebránit a neodmítat Vyprávěče, ačkoli se to může zdát sebevíc nespravedlivé. Samozřejmě nemáme v plánu vaším postavám udělat ze života peklo, ale i v reálném životě je vše nepředvídatelné a nespravedlivé. Eon není pohádková textová hra, nýbrž realistická a zasažena v dystopické společnosti.

7. Nemáme problém s propagací jiných RPG, máme tu však na to speciální knihu - guestbook, do které se to může vše vkládat. Prosíme, abyste nevkládali odkazy na jiné textovky do chatu, pokud sám jeden z adminů nepovolí. Rozhodně k nám nechoďte s tím, že chcete verbovat naše hráče a vůbec nemít v plánu se stát našim hráčem.

8. Opakované vědomé porušení pravidel vůbec nestrpíme. Jestliže něco nechápete, není snad těžké se na to někoho zeptat. Odpovíme i na ty nejabsurdnější otázky, ale oceníme, když si pravidla opravdu přečtete celá. Pokud jim i tak neporozumíte, zkonzultujte s adminem. Všechno, co byste měli vědět, se nachází v pravidlech a ve hře se nevyskytuje nic, o čem by si hráč nemohl sám přečíst.

9. Za opakovaném porušení ze zmíněných pravidel Vás vyhostíme ze hry. Jeden postih ještě dokážeme prominout, pokud uznáme, že to z vaší strany nebylo úplně schválně. Každému může jednou rupnout v bedně.

10. Pokud jste četli všechno alespoň do této části, napište do registrace u otázky "Souhlasíš s našimi pravidly? Četl/a jsi je?" - Cyberpsychosis, jinak nebude vaše registrace přijata.

< ZPĚT | DÁLE >

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92