Saturday, September 26, 2015

Reinhard Raindancer

[ rejnhard rejndencr ]

 

Player: Pietro

FC: Gabriel BassoContact: Butschek.Petr@seznam.cz

Age: 17 deceased - probodnutý hrudník: M. A.


Token: Pytlíček tvrdých zrnek kukuřice


Za všechny své dovednosti vděčí kraji, kde spatřil světlo panemského světa. Kraj 11 není zrovna bohatstvím oplývající, ale když se nezaujatě na "Hardyho", jak si nechává říkat, podíváte, je na svůj věk velmi svalově obdařen. Tyto dary přírody získal prací na polích, kde se i od jednoho statkáře naučil řídit kombajn. Pytle s moukou, či zrním, nebo jiné těžké věci mu nečiní potíže a na farmě ho nechali pomalu strhnout, když musel ještě s dvěma farmáři tahat traktor z bahna, kam po deštích zapadl. Nejen to mu dodalo sílu hodnou profesionálů. Není problém někoho chytit za límec a omlátit jej o zeď. Ale to je asi tak vše, co jej s profíky srovnává. Jedenáctka nemá tréninková centra, čili jediná možnost, jak se něco naučit s nějakou zbraní, byla osvojit si jako zbraň nějaký zemědělský nástroj. A tak sáhl doma po srpu a po kose a začal s tím ničit slámové postavy, které si vyráběl v slamníku. Tudíž sečné zbraně budou jeho plusem. Díky práci v zemědělství se naučil i skvěle vázat uzly a pracovat s noži, ale ty jako zbraň chce, pokud by byl vybrán, užít v nouzi nejvyšší. Jen si jednou posteskl, že jako profík s tím vším nebude umět asi nikdy, i když by se to dalo trošku popohnat v centru, pokud by se tam ovšem dostal. Jeho příjmení navíc dává tušit i poslední jeho velkou dovednost - a tou je hbitost. Má sice díky svalům více kilo, ale zato i vydrží dlouho běžet, ale pak zas musí na oplátku déle odpočívat. Ke hbitosti a běhu přišel až v 16 letech, kdy si jednou lehl do pole a usnul. Probudil jej až kombajn jedoucí za ním. Obava o život jej běhat a uhýbat donutila.


Je to rapl. Když něco nejde jak má, vzteká se jak malé dítě, ovšem na druhé neútočí. Hbitost a mrštnost je ovšem nejen jeho plusem, ale i mínusem. Na otevřeném prostranství je to víceméně na nic, že. Nelze totiž uhýbat donekonečna. Ani vodu si neoblíbil. Plavat dokáže, ale pouze kraulovým stylem a ještě pomalu. Čili sám označuje u sebe plavání za slabinu. Dalším nedostatkem je výše zmíněná únava. Rychlý a delší běh či obrana jej vyčerpá, a je poté nucen si déle odpočinout. Byl by tak raději, kdyby soupeř nekladl moc velký odpor. Co je jeho velkou tajností a i slabinou, kterou nerad přiznává, jsou rostliny, bylinky a vše okolo. Spousta jeho krajanů v jeho věku to ovládá, protože je to jedna z charakteristik kraje. On nikoliv. Když to probírali ve školách, které jsou v Jedenáctce vzácnost, natož potom docházka do nich, tak jako na potvoru vždy chyběl… a jediné, co tak pozná, je pšenice z Devítky od kukuřice. Ani s vařením a jakoukoli obživou to nebude úplně žhavé. Zvládne jen to úplně nejzákladnější.


Reinhard se narodil před 16 lety do rodiny farmáře v 11. kraji. Peníze znal de facto pouze z obrázků starých časopisů, co se vyvážely do chudých krajů z Kapitolu. Otec nezřídka vyjížděl do Dvanáctého kraje, vyměňovat pytle kukuřice či jiné farmářské produkty, které neprodukoval Devátý kraj, a matka sázela na polích semena, kde jí býval často nápomocen. Při jeho výletech doma zbytek rodiny - matka a Reinhard - trnuli, aby se vrátil živý a nesešlehali jej mírotvorci. Byli pak velmi rádi, když se vrátil nejen živ, ale i s nějakou věcí, která jim třeba jen dočasně zvedla životní úroveň. Jednou se ovšem už nevrátil a on zůstal s matkou na vše sám. Matka proto neviděla ráda, jak se Hardy ohání s kosou a srpem jako se zbraněmi, ale záhy pochopila, že tohle je prostě úděl každého kluka a holky v kraji, protože jednou jistě zazní jeho jméno a on půjde hrdě za kraj do bojů, ze kterých nemusí být návratu a že je to asi jediná možnost, jak vyjít z tohoto nuzného života. Je svalnaté postavy a vlasy má střiženy vždy do stylu "malířská štětka". Černé, jednu dobu měl i blonďaté, ale ty se ztrácely na polích, tak si je radši přebarvil. Zásadně odmítá jakékoliv tetování, nebo řetízky. Má jediný cíl - vyhrát a přinést tak kraji po více než 30 letech dalšího vítěze. Ovšem počítá i s neúspěchem, ale ať to dopadne jakkoli, bude s tím spokojen. Od Sklizně totiž už nebude mít skoro nic ve svých rukách, pokud jej vyberou. Umí si udělat přátele, ale když bude o samotě, vadit mu to nebude. Je celkem patrioticky založený, takže pokud se někdo začne navážet do jeho domova, skřípe zuby a být profíkem, asi by dotyčného i zabil. S nad jen vyjma právě profíků. Ti stejně nadávají i na svůj domov a tak to ignoruje. Proč si dělat nepřátele, když v aréně jich bude hned 23.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92