Tuesday, July 21, 2015

Janine van der Leverdeen

[ dženýn van-der levrdýn ]

[player] Pietro

[fc] Barbora Seidlová
 

each punishment must be exemplary and deterrent

× [species] human
× [date of birth] may 24, 2185 | ♊︎ gemini
× [loyalty] capitol
× [credits] 2 400

× [level] 2
× [age] thirty nine | 39
× [occupation] peacekeeper
× [gems] 3
vitality [ 0 ] × defense [ 6 ]
  • -
  • -

  • Jekyll a Hyde. Takto by se dala Janine charakterizovat. V práci postrach 12. kraje, z jehož biče jde strach a teče krev, mimo práci milá a komunikativní žena, zřídkakdy mimo zájem opačného pohlaví. Budoucí nápadníky je třeba varovat - nevěru ovšem trestá po svém… Že Janine byla vždy problémové dítko, bylo jasné už na škole, kdy z holek "vynikala" svou impulzivní povahou, a také tím, že nešla pro ránu daleko. Navzdory své štíhlé a na pohled křehké postavě šla cestou na ženu poněkud odlišnou. Jelikož se narodila v 1. kraji, chování má na výborné úrovni. Ovšem jakmile na sebe navlékne černou uniformu, je zle… Jeden obyvatel kraje, který ji viděl "v akci", o ní řekl: "Jakmile uzří oči chudáka její dlouhé černé vlasy, hlavou mu kolují myšlenky nejhorší. Nevím, kde se v ní ten vztek bere, ale tehdy si jej vybila na zádech jednoho mladého muže. Nehezká podívaná. Toho nešťastníka jsem již neviděl… A její krásná tvář i s tehdejší bílou uniformou celá od krve potřísněná byla…" Mimo černé uniformy ji v civilu skoro nepoznáte a ani byste netipovali její původ - obyčejné kalhoty a tričko, případně halenka. To bohatě postačí. Sama říká, že značkové věci jsou na nic - když si to na sebe vezmete, pomalu nemůžete nikam jít, protože by se to mohlo roztrhnout či jinak zničit. A když máte na jarmarku své zdroje, přijdete k dobrým standardním věcem velmi lacino.
× × ×
  • [ file 001 ] Právě při jedné z návštěv ředitelny školy, kterou díky svým excesům Janine znala nejlépe z celé školy, ji ředitel kdysi řekl něco, čeho se Janine chytila: "Takové chování se hodí jen pro mírotvorce, ty máš na víc…." Janine zaujala ta část o mírotvorcích a rozhodla se pro absolvování tohoto výcviku. Je třeba podotknout, že rodiče zprvu nadšeni nebyli, ale usoudili, že její temperament se uplatní právě v tomhle. Navíc z toho plynou určité požitky. A rozhodli se jí v tom podpořit. Prostředků bylo dost, jako rodina z 1. kraje si to mohli dovolit. Finální výsledky měla lepší než mnozí muži, z nichž prý několik spáchalo sebevraždu. Ale to se neví. Když akademie končila, jeden z lektorů ji pověděl: "S tím, co slečno van der Leverdeenová umíte, byste nebyla vůbec marná v aréně." Měl pravdu. Janine si pohrávala s myšlenkou, že by z ní byl profi-splátce z Jedničky se sekerami a lukem. Na luk nemá ovšem hezké vzpomínky, na její tváři je dosud patrná jizva, kterou ji udělala prasklá tětiva. I to byl jeden z důvodů, proč skončila, tam, kde je. Sama ovšem tvrdí, že jede v pracovních normách a nic nepřehání. Pár jejích kolegů má z ní strach, ale většině se její způsob práce zamlouvá. Několik kolegů ji požádalo i o vztah, ale odmítla je. Podle ní vztahy v práci nejsou dobrý nápad, a snaží se jich vyvarovat. Má i své zásady. Ženy nebičuje přes záda a děti vůbec. Ty dokonce odmění drobnou sladkostí, když se poctivě omluví. Říká se, že s jídlem roste chuť. Když se jí podařilo chytit vítězku 127. ročníku Her Rosie Wayne, narostla jí v rámci práce obrazně řečeno křídla a od té doby ještě přitvrdila. Vyjma standardních bičů, odkoukala i jiné a podstatně zajímavější formy trestu a neváhá použít i vodu, nebo elektřinu. Pistole a nůž samozřejmě nechybí. Pistoli použije jen tehdy, pokud někoho chytne třikrát. To se jí zatím nestalo. Jednoho chytla dvakrát. Trestané lidi neváhá i pořezat, ne smrtelně, pouze tak, aby to pekelně bolelo. Mnozí se diví, že tak hezká žena má tak zvrácené metody. Není to dlouho, co byla pod dohledem úřadů Panemu. Díky jejímu jménu měla prezidentka Virtue dojem, že nějak její rodina spolupracovala v minulosti s Katniss Everdeen a tudíž se podílela na revoluci. Naštěstí se její dojmy nepotvrdily a po jednom měsíci byla rodina zproštěna dohledu. Pro svou práci si vybrala Dvanáctý kraj, jelikož luxusu v Jedničce má plné zuby a raději žije na nejvyšší úrovni, jaká je ve Dvanáctce možná. I přes její nechvalnou pověst ji mají na Jarmarku rádi - když je v dobré náladě, neváhá zaplatit slušné sumy či je svolná k velmi výhodné výměně. Šušká se, že jednou dokonce sama donesla své starší oblečení na prodej, aby bylo dál využito. Vše, co si vydělá, má u rodičů v Prvním kraji a když je třeba, nechá si určitou sumu poslat.

  • Anthony Dustin × Viděla ho na akci, poté se potkali v rámci té akce u jakýchsi šipek. Ale že by symbolicky jednomu nebo druhému zasáhla nějaká šipka srdce, to asi ne. Bylo to jen chvíli, on se jí líbil, ona jemu asi nejspíše ne. Dlouho si povídali a jistě z toho časem bude přátelství. Víc nakonec asi ani nebude. Je na ní moc starý, ovšem nyní jí je asi nejspíše líto, že něco nezkusila. Chlapi se jí nejspíše kvůli její práci bojí a ona tak promarnila minimálně jednu další šanci na nějaký vztah a rodinu. Má sice na mladší, ale nemůže si vybírat. Může, ale zástupy se netvoří.
  • Cerys Alsephyte Smyrna × No jo, už je to tak, zná největší zvíře Panemu. Při akci u příležitosti jejího zvolení do funkce jí dělala garde. A taková výsada nepotká jen tak někoho. Roli zvládla, a ačkoli se o tom moc neví, ale prezidentka byla nejspíše spokojena a Janine si může být jista, že to nebyla poslední akce pro vládkyni její rodné země. Odměnou jí budiž nejen kontakty, ale možná časem prakticky i neomezená moc, zbičovat kohokoli v Panemu, bez ohledu na jeho postavení. Zatím jí tu možnost Smyrna nedala a vzhledem k tomu, jak okolím prezidentka pohrdá, tak asi ani nedá a raději si to udělá sama. Nejspíše jí tak zbude alespoň mlácení nezákonně se chovajících splátců. I tak je to v 26 letech slušný začátek kariéry.

  • 2x obsidiánový klíč, obsidiánový box [k otevření potřeba 5 obs. klíčů]

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92