Saturday, February 07, 2015

Alert L. Silverblade

[ alrt silvrblejd ]

 

Player: Fenhrier

FC: Josh DallasContact: roman.ladi1@gmail.com

Age: 18 deceased - probodnutý skrz naskrz: C. S.


Token: Láhev s diamant. prachem - řetízek


Schopnosti, ktorými Alert disponuje sa nedajú na prvý pohľad vidieť. Jeho najväčšia sila je v morálnej vyrovnanosti a impozantnej bystrosti, múdrosti. Premýšľanie nad zložitými situáciami a ich vyhodnocovanie, pre neho nie sú žiadnym problémom. Občas je veľkým plusom aj to, že uvažuje samostatne bez akýchkoľvek podnetov okolia. Každopádne, okrem týchto mentálnych výhod, má aj výhody fyzické. Nie je robustného, vysokého vzrastu, čo by ho vyraďovalo z radu priemerných splátcov. Jednoducho svojou výškou zapadá tak do priemeru, ba až mierneho podpriemeru. Vďaka tomu, ho protihráči pravdepodobne podcenia, zanedbajú jeho extrému silu a vytrvalosť. Nerobí mu problém vystáť výkyvy počasia alebo uniesť niekoľko kilové zbrane, či dokonca zdvihnúť a odhodiť aj ťažšieho ľudského jedinca. V tom tkvie jeho najväčšia sebaistota - Boj na blízko. Arénu však zjavne neprežije bez použitia zbraní. V akadémií v prvom kraji ho vycvičili na zaobchádzanie s mnohými typmi zbraní. Medzi jeho favorizované však patria hlavne dlhé meče a luky - kuše. Je presvedčený, že s takýmito nástrojmi dokáže vyviaznuť v dueloch bez seba väčšieho poranenia, alebo prípadnej smrti. Avšak len z duelov v aréne človek neprežije, na to sa odjakživa Alert sústredil, preto sa zaujímal aj o oblasť základov prežitia v prírode. Nájsť vodu, uloviť zviera, či stanovanie mu ide ako po masle. Oheň rozloží aj len za pomoci malých suchých drievok, či vytváraním iskier kameňmi.


Alert so skalopevnou istotou neodkáže dôverovať ľuďom. Ono je to pre neho veľmi zložitý proces, ktorý podstúpi len s ľuďmi, o ktorých je presvedčený, že ho nezradia. Táto hŕstka vyvolených osôb však bude neustále atakovaná podrývaním autorít ba až pohŕdaním, z Alertovej strany. Čo sa týka narábanie so zbraňami, je toho viac čo Alert nevie, než toho, čo vie. Napríklad Oštep, trojzubec alebo fúkačka so šípkami - sú veci, ktorými by sa moc neubránil, nieto ešte útočil. Pokiaľ sa nebude moc snažiť, nezíska moc sponzorov, pretože nevie zaujať okolie len tým, že vystúpi na verejnosti. Po dlhom období hladu je agresívny a má zvýšené sklony ku násiliu. Nerád to o sebe vraví, preto to skoro nikto nevie, ale po zranení pri tréningu má ťažkosti so svojimi rebrami, ktoré mal viacnásobne zlomené. Skrátka ho pri údere bolia. To je jedine z dôvodov, prečo si pravú časť trupu chráni viac, než celé telo.


On sa nenarodil do rodiny. On sa skrátka len raz objavil pri vchode do diamantovej bane, zabalený len do slabých otrhaných kusov látky, ktoré ho v tú dávnu chladnú noc moc neohriali. Keď ho našli bol značne podchladený. Ujal sa ho jeden samotársky baník, ktorý bol dlhšiu dobu vdovcom. Manželka mu zomrela tehotná po tom, čo ju nejaký šialenec pobodal na ulici ... Strašné. Preto sa nikto nedivil, keď si osvojil malého chlapca, ktorý mu znovu vrátil chuť do života. Vychovával ho najlepšie ako vedel. Pomohol mu dostať sa na tréningovú akadémiu, po tom, čo ho do nej na výberovom konaní nevzali. Povráva sa, že ho to stálo nemalé peniaze, no nikto, ani samotný Alert nevedel, či sa jednalo o pravdu. Následne nastúpil do bojovej školy. Pracoval na sebe veľmi tvrdo. Teda tak tvrdo, ako mu polovičný úväzok v bani s diamantovými ložiskami dovolil. Po víkendoch sa namiesto naháňaniu dievčat venoval výrobe šperkov v miestnej dielni. Skrátka mal talent na jemnú prácu, ktorá ho bavila, tak prečo si neprivyrobiť? Jeho najväčším životným snom je vyhrať Hry o život. Chce tým poďakovať svojmu otcovi a spraviť jeho kraj hrdým na to, kým on je.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92