Monday, January 05, 2015

Septimus Scentlight

 

Player: Fenhrier

FC: Hugh Dancy

Occupation: Escort → District 1

Contact: roman.ladi1@gmail.com

Age: 31Status: alive

[ septims sentlajt ]


credits [ 2 300 ]

cestovní doklad


Šialený, dobre vyzerajúci extrovert, milujúci dobré jedlo a spoločnosť čo najviac ľudí. Takto by sa dal opísať Septimus v jednej vete. Septimus patrí medzi tých Kapitolčanov, ktorý sa o seba zas až tak úzkostlivo nestarajú a svoj čas trávia skôr v bare s priateľmi, než s pudrenkou pred zrkadlom. Často sa zamýšľa nad vážnymi témami, zvykne ich satirovať a podceňovať. Tým pádom je skvelým bavičom, humoristom a so svojím šarmom narába dosť šikovne na to, aby vedel zbaliť ktorúkoľvek Kapitolčanku bez sebamenšieho problému. Rád je stredobodom diania a ak ním nie je, dožaduje si to rôznymi vtipmi alebo šialenými gestami či počinmi. Nerobí mu problém na seba vyliať pohár vína a tváriť sa, že to bola nehoda, len pre to, aby na neho ľudia dávali pozor. Na prvý pohľad Septimus budí dojem mierne zanedbaného "starého mládenca". Tento vzhľad si už nejaký ten rok instantne pestuje. Kučeravé vlasy si upravuje iba naozaj pri veľmi zvláštnych, sviatočných situáciách, zvyšok roka ich má len ledabolo okolo celej hlavy. Bradu si zvykne holiť len tak raz za dva týždne, to znamená, že väčšinu času má na tvári len neupravené strnisko. Dúhovky jeho prezieravých očí sú neurčitej zelenohnedej farby. Septimus nie je príliš vyšportovaný, ale nie je to ani nijaké nepohohyblivé drevo.


Jeho prvý plač sa ozýval v nie príliš prestížnej kapitolskej pôrodnici. Jeho rodina nepatrila medzi žiadnych chudákov, bože chráň, no zase neboli to žiadny multimiliónári so štyrmi honosnými pozlátenými vilami. Odjakživa patrili medzi taký šedý priemer. Obaja jeho rodičia Priscila a Erwan boli architekti, ktorý tvrdo pracovali od rána až do večera. Často nemali moc času ani na dokončenie plánov budov, nieto ešte na výchovu svojho jediného syna. Takáto "dokonalá" rodinná idylka netrvala dlho, pretože keď mal Septimus 15 rokov, jeho rodičia havarovali na ceste domov zo stavby. Po Kapitole sa povrávalo, že malo ísť o úmyselný čin, pretože sa na mieste činu našli prestrihnuté brzdové hadičky Priscilinho auta. Páchateľa však nikdy nenašli. Septimus teda zakrátko skončil v náhradnej starostlivosti jeho starých rodičov, ktorý sa oňho ešte tri roky do dospelosti starali. Tieto tri roky boli veľmi krušné a zlomové pre jeho život. Vo veku sedemnásť rokov bol dokonca aj zatknutý za menšie krádeže, no nikdy nešiel do väzenia. Dodnes starým rodičom posiela mastné šeky ako Ďakovné za ich trpezlivosť, lásku a starostlivosť. Hoc o tom nerád hovorí, je o ňom všeobecne známe, že bol štyri roky v kóme po tom, čo sa snažil predávkovať liekmi. Aj keď by to do neho moc ľudí nepovedalo, vyštudoval psychiatrický odbor, v ktorom však nikdy nepracoval. Tesne po dokončení štúdia prijal miesto uvádzača Hier pre 3. kraj.


× o doplnění si napiš na e-mail

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92