Sunday, January 04, 2015

Anthony Dustin

[ entony dastin ]

 

Player: Jarci

FC: Michael Weatherly

Occupation: Editor, MoC

Contact: jaroslav.auxt@gmail.com

Age: 44

Status: deceased - nepovedená modifikace očí


Anthony je od prírody milý a priateľský človek, no vie byť aj drsný a krutý ak si to daná situácia vyžaduje. No to je našťastie málokedy. Keď je to možné, má okolo seba množstvo priateľov, samozrejme hlavná hviezda je on. Donedávna sa s ním všade flákal aj jeho brat, no nedávno si našiel priateľku ku ktorej sa pred mesiacom aj nasťahoval. Tony je známy svojimi vtipmi a kanadskými žartíkmi v šírom okolí. Aj v jeho práci berie všetko s humorom. V každom článku je niečo, čo čitateľa pobaví a zlepší mu deň. To je proste Tonyho povaha. Rád rozoberá vo svojich článkoch rôzne škandály, samozrejme len tých známych ľudí. Veď koho by zaujímala nejaká štetka z ulice. Často preberá výtržnosti na verejnosti, ktoré skončili na polícii, módne prehrešky a podobné veci. O také veci v Kapitole nie je núdza. Na týchto článkoch si jednoducho zgustne. Keď nájde na niekoho nejakú špinu, pekne jej nahrabe a až potom to všetko vybalí. Nebere ohľad na obete. Je pravda, že pri niektorých škandáloch sa tí, ktorých sa týkali snažili všetko ututlať. Samozrejme, že peniazmi. Tie sú v Kapitole najčastejším úplatkom. Možno je to hnusné, ale Tony ich už zobral toľko, že to už radšej nikto nepočíta. Veď mu to otvorilo brány do zákutí Kapitolu, o ktorých sa mu do vtedy ani nesnívalo. Veď sa dostal na mnohé večierky a súkromné koncerty tunajších hviezd. Tak koho by zaujímalo, ako sa tak vysoko dostal?


Anthony a jeho brat (dvojča) sa narodili do veľmi bohatej rodiny. To aj na pomery kapitolu. Otec bol známy obchodník, založil značku, ktorú všetci nosili, a matka bola modelka. To znamenalo, že doma boli len málokedy a teda jeho a brata prakticky vychovala pestúnka Tatiana. Veľmi dobre spolu vychádzali, mal ju dokonca radšej ako svojich rodičov. S bratom si dobre rozumel, a tvorili spolu nerozlučnú dvojicu. Dokonca nejaký debil novinár napísal článok v ktorom napísal, že sú… no ehm. Že spolu chodia. Ich otec ako veľké zviera samozrejme vyhľadal toho novinára a nie je tajomstvom, že toho novinára od vtedy už nikto nikdy nevidel. Pár dní bolo okolo jeho zmiznutia veľké Halóo, no postupne sa všetko ututlalo. Peniaze aj tentokrát všetkým zalepili ústa. Tonyho bavilo písanie odjakživa. Rád aj čítal a doma ma obrovské množstvo kníh. Keby ich niekto predal asi by získal majland. No to Tony nikomu nedovolí. Aspoň do jeho smrti. Potom mu už môže byť všetko jedno. Vždy ho fascinovalo, ako niekto môže napísať také umelecké dielo. Raz si tak povedal, že to predsa nemôže byť až také ťažké, keď je tých kníh až toľko. Jedného studeného zimného večera sa zatvoril do svojej izby a do rána napísal nejakú knihu. Aj keď ako dôkaz boli kruhy pod očami, kniha bola hotová. Vtedy mal len nejakých 15 rokov, a tak si ju len pekne uschoval. No keď dospel, vyhľadal jedného agenta a poprosil ho, či by sa na to mohol pozrieť, a či by to stálo za vydanie. Do vtedy ešte napísal nejakých pár kníh. Pekne na tom zbohatol. A samozrejme sa to na ňom odrazilo. Kúpil si veľkú vilu s bazénom, na sebe nosil kúsky len podľa najnovšej módy. Čo bolo out išlo preč. Veď ak by to prišlo späť do módy, jednoducho by si kúpil nové. Raz mu jeho agent dohodil takú nóbl prácičku. Napísať príhovor pre prezidentku na nejaký večierok alebo niečo také. To bola pocta. Bez váhania to prijal, veď množstvo Kapitolanov by o niečom takom mohlo len snívať. Okrem toho aj maľuje. Je pravda, že ani jeho maliarské diela rozhodne nie sú na zahodenie ale jeho oveľa viac baví písanie príbehov. To napätie, keď vymýšľa aké nebezpečenstvo by priplietol svojim postavám v knihe do cesty. Také niečo pri maľovaní nezažije.

other worlds

stranger2s.jpg https://static.wixstatic.com/media/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.png/v1/fill/w_212,h_90,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.webp