Saturday, November 22, 2014

Wyatt Zahara

[ vájet zah-hara ]

 

Player: Sabrae

FC: Sebastian StanContact: misadole@seznam.cz

Age: 18 deceased - probodnuté srdce: D. Halkias


Token: Stará průkazka kapitána


Patří do skupiny těch namakanějších. Pracuje na dopravní lodi, kde tahá různé krabice a boxy, když je potřeba je přemístit. Je zvyklý na tvrdou práci, kde jeho svaly dostávají každodenně pořádně zabrat. Náklady je taky potřeba upevňovat, což znamená, že musí během pár vteřin vyšvihnout námořnické uzly, které udrží ty nejtěžší váhy. Zvládá samozřejmě i pár těch ostatních, ale jemu stačí těch pět, které uplatňuje každý den, takže by je zvládl snad i poslepu. Když se na lodi něco rozbije (myslí se mimo technické věci), tak je to vždycky on, kdo je vyslán, aby to šel opravit. Hodně často se mu stává, že vyměňuje kormidla a nebo různé opotřebované věci. K tomu je potřeba určitá zručnost a aspoň část nějakého myšlení. Ze začátku vůbec nevěděl, jak to má dělat, ale potom se k tomu dopracoval. A jelikož pracuje na lodi, musí umět samozřejmě plavat. Takže předtím, než nastoupil jako žoldák na loď, podstoupil kurz plavání. Občas na něj připadne i méně chtěná práce. A tou je právě zpracovávání jídla. Hlavně tedy potom opracování ryb, takže vyfasoval svojí vlastní dýku, kterou používá převážně na rozřezávání provazů a na ryby.


Největší problém mu dělá nějaký rychlejší pohyb. Rozhýbat jeho tělo do nějakého rychlejšího běhu je opravdu umění a klidně mu to trvá i pět minut a více. Když už se rozhýbe, moc dlouho nevydrží. Není to vůbec atletický ani ohebný člověk, žádné gymnastické kousky od něj nemůže nikdo očekávat. Naprosto nikdy nebyl delší dobu a ani sám v přírodě. Nezná jiná zvířata, než ptáky co létají okolo lodi a domu, a ryby. Taky nijak neovládá umění lovu. Ani by nebyl schopný se to naučit, jeho kroky jsou moc těžkopádné a hlasité, všechna zvířata by od sebe akorát odehnal. S rostlinami je na tom obdobně. Zná jenom nějaké konopí, o kterém pořád slýchá na lodi. Ví akorát to, že se z něj vyrábí provazy, masti a člověk je po něm veselejší. Pak zná ještě tymián, do kterého nakládá maso a ryby. Dál je mu známá některá zelenina, její jména sice neumí, ale dokáže si říct, jestli je to jedovaté nebo ne. Taky nemá šanci přijít do styku s jinou zbraní než s nožem, dýkou a nebo šroubovákem. Nic jiného na lodi z hlediska bezpečnosti nemá, ani doma ne.


Jak již bylo zmíněno, pracuje jako žoldák na lodi. Jeho minulost ale není tak bohatá, jako současnost. Je nemanželským dítětem dvou lidí, co tenhle typ přítěže vůbec nechtěli. Jeho matka se rozhodovala, zda se ho vzdát a nebo si ho nechat. Ona by nemohla žít s pomyšlením, že udělala něco takového, tudíž poprosila matku, aby ji přijala do domu i s tímhle outěžkem. Oba dva se nastěhovali do maličkého domku, avšak Wyattova matka ho nikdy nepřijala za své vlastní dítě. Brala ho spíš jako povinnost, prostě něco o co se musí pořád starat. V průběhu dětství se ho chtěla zbavit ještě několikrát a to i přesto, že byl Wyatt nadprůměrně hodné dítě. Jenže jeho matka byla starší, takže jí všechno vysilovalo víc než ostatní matky. To se odrazilo i na jejím zdravotním stavu, takže v jeho 13 letech zemřela, od té doby bydlel v různých rodinách šestého kraje. To ho po krátkém čase přestalo bavit, ale nic s tím dělat nemohl. Sice se ustálil u jedné rodiny, kterou měl i celkem rád, ale hned jak mu padl 16 rok, začal si dělat školení a výcvik pro kapitána na lodi. V 18ti letech ho dokončil a nastoupil jako žoldák.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92