Sunday, September 21, 2014

Jonneatha Morgaine Deerborn

[ džoun-nýta morgejn dýrborn ]

 

Player: Jess

FC: Freya TingleyContact: kyklopla@seznam.cz

Age: 17 deceased - probodnuté srdce: J. M. R.


Token: Přívěsek s perlou


Stejně jako snad každé dítě ze 4. kraje i Jonneatha umí plavat, potápět se a celkově vydrží dost dlouho pod vodou, aniž by se musela vynořit a nadechnout, ale nic není neomezené. Pod vodou má vetšinou naprosto nečekaně otevřené oči. Stejně tak umí velmi dobře šplhat po skálách a z části i po stromech, co se přírodních aspektů týče a jinak i po laně a tyči. Už jako dítě také našla zálibu v gymnastice a akrobacii, které se pilně věnovala a těch jich umí využít jako svou výhodu, a to v mnoha různých situacích. Je to také dobrá běžkyně a dokáže běžet celkem dost dlouho, aniž by se zadýchala. V akademii se naučila především dobře vrhat noži, a to i za účelem pouhého omráčení a né jen zabití či zranění. Mezi její další oblíbené zbraně na dálku patří i obyčejná kuše a prak. Trojzubec a mačeta jsou jediné zbraně, které jí nijak nevadí na blízko. S trojzubcem dokáže útočit ve vodě i na souši. Umí i docela dobře rozpoznávat bylinky, aby poznala, které jsou jedlé, které jsou jedovaté, a které naopak léčí. Nikdy jí to nebavilo, ale uvědomila si, že ve Hrách jí to jednou určitě zachrání krk. Otec jí naučil vázání uzlů a používání harpuny když mu pomáhala často lovit ryby.


Jednou z prvních slabin Jonneathy je fakt, že má špatný orientační smysl, a pokud se ocitne v neznámém prostředí, je největší pravděpodobnost, že se někde ztratí. V prostředí, na které je zvyklá by si dokázala najít nějaké orientační body, ale v cizím prostředí ne. Hlavní její slabinou je, že se jí dělá blbě z krve, a tak se raději vyhýbá boji na blízkou vzdálenost, když to jde. Když ne, tak se prostě na danou osobu nedívá přímo. Problém jí dělá i kladení pastí a celkově jejich vytváření. Jedním slovem, tyhle titěrné věci nikdy nebyly nic pro ni a nikdy nebudou. Nesmí jíst ryby. Trochu absurdní vzhledem k tomu, že se narodila ve 4. kraji, ale je to bohužel pravda, jelikož má na ně alergii. Za následek by byla například kopřivka, která není vůbec příjemná. Další vrozenou slabinou je i její přecitlivělost na ostré a silné světlo, kvůli které se drží raději ve stínech a víc než přes den jí lze zahlédnout někde v noci. V nejhorších případech má na očích vždy tmavé sluneční brýle. Nemá ráda malé a uzavřené prostory, proto pro ní není zrovna přijatelné, aby se skrývala například v jeskyních, aniž by nezačala vyšilovat. V případě nouze se nedá nic dělat, a když tam není sama, moc jí to nevadí.


Jonnie se narodila ve Čtvrtém kraji. Nečekané, že? Byla tak trochu nechtěné dítě, protože její rodiče nechtěli přijít o dalšího potomka, o kterém se dozvěděla, když začala chodit. No spíš dřív uměla plavat, než chodit. Takže, když otec za domem v jezeře lovil ryby, vždy mu i když útlém věku dopomáhala pod vodou, otec jinak pracoval v rybárně, kde pomáhal dělat háčky a shánět návnadu. Její matka tam pracuje taktéž, ale že by měla svou práci ráda se říct nedá. Jelikož jí vadí rybí zápach. Když byla ještě malá, rodiče jí dávali jíst jen ryby. Po chvíli se u ní ale projevila alergie na ně, a musela jíst jiné vodní živočichy. Jakmile Jonnie dosáhla školního věku, začala chodit i na akademii, aby byla připravená, kdyby jí v pozdějším věku vybrali do Hladových her. Na akademii nepatřila mezi ty nejlepší, ale zvládla se toho naučit z jejího úhlu pohledu co nejvíce, i když jí některé věci připadaly jako zbytečnosti. Do svých dvanácti let byla jedináček, jenže to se její matce narodila dvojčata. Holka a kluk, pojmenovali je Joshua a Juliette. V tom nastal den její první sklizně, naštěstí jí vůbec nevylosovali. Od té doby se její rodiče bojí, že jí vždy vylosují a ona je opustí. Proto se snaží co nejvíc trénovat, aby měla velké šance vyhrát.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92