Saturday, September 20, 2014

Albert Stan

[ albrt sten ]

 

Player: Jarci

FC: Ansel ElgortContact: jaroslav.auxt@gmail.com

Age: 17 deceased - totálně umlácený: T. Mikaelson


Token: Náramek s jeho jménem


Albert je veselý typ človeka. Snaží sa brať všetko s humorom čo rozhodne nie je jednoduché v takých podmienkach, v akých žije. Ľudia ho majú radi, okrem toho že je veselý, je milý, priateľský a snaží sa byť nápomocný. To by mohol niekto považovať za jeho nevýhodu, keďže sa snaží všetkým pomôcť, no Albert vždy zvažuje, či si niekto tu pomoc zaslúži a či sa mu vôbec oplatí pomôcť, a ten, komu pomáha nepodrazí nohy jemu samému. Albert je dosť silný, pretože sa narodil v rodine obchodníka a vždy musel pomáhať prenášať rôzne tovary. Takže vďaka tomu má dosť silné ruky. V škole patril vždy medzi najlepších, pretože jemu logické rozmýšľanie rozhodne nechýba, a s každým problémom sa popasuje. Napriek tomu, že žije v rodine obchodníka a mal by sa mať lepšie ako niektorí ľudia v jeho kraji, neplatí to vždy. Jedného času (asi pred troma rokmi) bola v dvanástom kraji kríza (ešte väčšia ako vo všedných mesiacoch) a musela hladovať aj jeho rodina, pretože tovar nemal kto kupovať a tak nebolo za čo kupovať jedlo. A tak sa napriek námietkam mami rozhodol, že on nenechá hladovať svoju rodinu a začal chodiť loviť do lesa. Zo začiatku sa ďaleko neodvážil a iba zbieral jablká, ktoré popadali zo stromov pri plote. Postupne sa však odvážil viacej. V lese si pripadal slobodnejší a jeho myseľ akoby vypustila. Pri love sa naučil narábať s lukom, ktorý si sám vyrobil a s nožmi. Síce jeho prvé luky neboli veľmi kvalitné, no hľadal v rôznych knihách a s pribúdajúcimi skúsenosťami si nakoniec vyrobil obstojný luk, ktorý používa do dnes. Popri love sa naučil aj základné informácie o rastlinách a plodoch, ktoré rástli v lese. S nožmi to nebolo také ťažké, keďže stačilo uchmatnúť nejaký v kuchyni. Jeho rodina si na to nakoniec zvykla a aj teraz, keď sa už všetko vrátilo do normálu si radi pochutia na čerstvom mäsku.


Napriek tomu, že Albert je ako človek veľmi schopný je samozrejmé, že aj on má nejaké slabosti. Nikto predsa nie je dokonalý. Aj keď sa rokmi lovenia v lese naučil narábať s lukom a nožmi, tu sa jeho zručnosť v narábaní so zbraňami končí. S trhavinami nevie narábať, keďže do baní môže nastúpiť až ako osemnásť ročný. Toto považuje za obrovskú nevýhodu, keďže v ostatných krajoch sa deti učia už od malička. Síce to možno vykompenzuje lukom a nožmi ale inak ničím. Napríklad s mečom si narábať ani nedovolí. Keď pri sledovaní Hier vidí, ako splátci z jednotky tak jednoducho narábajú s mečmi, len horí závisťou. Alebo štvortkári s trojzubcom. Proste mu to nejde do hlavy. Rád by sa naučil aj to, ale nemá kde a od koho. Napriek tomu, že svoju pomoc vždy zváži, aj jeho možno oklamať. Snaží sa pomáhať každému v núdzi a ľudia ho tu môžu podviesť. A keďže je ku všetkým priateľský, môžu sa nájsť aj taký, čo budú priateľstvo len predstierať. Aj keď sa snaží nechovať si pijavicu na hrudi, zopárkrát sa už takto popálil.


Albert je 17 ročný chlapec, ktorého delí už iba rok od toho, aby šiel pracovať do bane. No jeho to ako práca veľmi neťahá a preto ak bude mať možnosť ostane ako syn obchodníka a neskôr obchod prevezme po otcovi. Albert má už jedného staršieho brata, ktorý sa už osamostatnil a po dlhých rokoch jeho matka otehotnela a teraz je v piatom mesiaci. Keďže čakajú nový prírastok do rodiny, snaží sa pomáhať čo najviac. A najmä matke. Občas zájde na návštevu k bratovi, s ktorým vždy vychádzal dobre a má ho rád. Keď mal otec veľa práce, bol mu ako druhý otec. V škole rád pomáha tým, ktorí nie sú taký dobrí ako on a za to si ho obľúbili aj učitelia. Najmä učiteľka matematiky, ktorá jeho pomoc aj oceňuje. Obľúbila si ho a on ju tiež. S rodičmi sa snaží vychádzať čo najlepšie aj keď sa mu to nie vždy darí.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92