Wednesday, August 27, 2014

Valerie McWay

[ valerý mekvej ]

 

Player: Katy

FC: Holland RodenContact: ksmehlikova@seznam.cz

Age: 18 deceased - totálně zmasakrovaná: S.R.


Token: Náušnice po babičce


Je ze třetího kraje, takže by měla umět vyrábět takové ty vymoženůstky. A taky umí. Není v tom sice zběhlá, ale spojit pár drátků k sobě umí snad každý v jejich kraji a sestrojit bombu vlastně není vůbec těžké. Navíc se vyzná i v takových vědách jako je matematika a fyzika i chemie. Je to vychytralá hlavička a pojem liška ryšavá se k ní hodí dokonale. Je mistryně přetvářky. Nikdy u ní nepoznáte, jak se ve skutečnosti má nebo jaké k vám chová city. Snadno se může stát, že na vás bude hodná a milá a ve skutečnosti budete první na jejím seznamu smrti. I to, že na vás bude velmi nepříjemná a ve skutečnosti vás bude mít docela ráda. Ona prostě neumí a nechce dávat najevo pravé city. Je to moc zavazující. Je to místní léčitelka. Jestli myslíte, že se ti malí nerdíci nemůžou zranit, tak jste na omylu. Úrazy elektrickým proudem jsou její specialitou, takže umí první pomoc. Taky se skvěle vyzná v bylinkách. A nejen těch léčivých. Umí připravit i některé velmi prudké jedy. Občas pacientům už nebylo pomoci, tak ukončila jejich trápení. Jako zbraň si oblíbila paralyzér. Když jsou lidé bezmocní, tak se jim ten jed lije krásně do pusinky. Polykací reflex už zařídí zbytek.


I ona má své slabiny. Zaprvé, neovládá zbraně. Je to smutné, ale neměla k nim přístup, takže ona za to opravdu nemůže. Zadruhé, přežití v přírodě je pro ni téměř nadlidský úkol. Zvládá rozdělat oheň, rozezná pár jedlých rostlin, ale to je vše. Navíc neumí být nenápadná. I když je docela drobná, to pod ní vždycky zapraská větvička, vykřikne z nevysvětlitelného důvodu nebo si udělá schovku na nejviditelnějším místě v aréně. Prostě se jí to zdálo jako dobrý úkryt a nebyl čas hledat další. Čímž se dostáváme k další slabině: neumí pracovat pod stresem. I když by se mohlo zdát, že je zvyklá, když jí na stole leží umírající pacient a ona musí pracovat rychle, pravdou je, že na tohle si zvykla. Ale jiné stresové situace zvládá špatně. Vždycky se zasekne, dělá zbrklá a špatná rozhodnutí a bývá vzteklá, když se na ni tlačí. A co je víc stresující, než když na vás útočí jiný splátce? Není to člověk, který je stavěný na běhání. Fyzičku má docela mizernou, neumí pracovat s dechem a i když něco málo rychle zaběhne, skoro každý ji dohoní. A dálkové běhy jsou pro ní už úplně pasé.


Narodila se, jakožto jediné dítě, do celkem normální rodinky spokojených nerdíků Třetího kraje. Rodiče trávili skoro celý den v práci, aby se o malou Vali mohli dobře starat. Trochu ironie, že? Do osmi měla celkem nudný život. Pak se jí celý převrátil naruby, když jí rodiče zemřeli při požáru jejich domu. Prý vadná elektroinstalace. Tomu nevěřila ani jako malá, ale nikdy po tom více nepátrala. Ona byla zrovna na návštěvě své babičky, která se následně stala její opatrovnicí. Zažívala s ní spoustu legrace, konečně se o ní někdo staral a zajímal a Valerie prožívala to nejúžasnější období svého života. To ona ji zasvětila do tajů léčitelství a díky ní je taková, jaká je dnes. Bohužel umřela, když jí bylo necelých šestnáct. Dlouhou dobu se z toho vzpamatovávala. Nakonec se rozhodla, že převezme její práci a stane se léčitelkou. Jak šlechetné. Ze začátku jí to vůbec nešlo, ale lidi ji měli rádi a byli k ní shovívaví. Teď je jí osmnáct a pevně doufá, že se své práci bude moct věnovat ještě dost dlouho.

other worlds

stranger2s.jpg https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92