Monday, July 14, 2014

Gwendolyn Kayla Echolls

[ gvendolyn kájlah ekols ]

 

    

Player: Rywaine

FC: Stephanie Szostak

Victory year: 93rd Annual Hunger Games

Contact: nielle.shine@gmail.com

Age: 65 deceased - rozdrcená lebka: Rhys Malphite

Token: Okousaná tužka z dětství

Hobby: Psaní, vaření, zahradničení


[ before the Hunger Games ] Ako prvé by sme mali zmieniť Gweninu úžasnú pamäť. Pamätá si takmer všetky informácie, ktoré ste jej povedali, pretože občas si z dlhej chvíle len tak opakovala tie najnepodstatnejšie veci ako je vzor jej výšivky na perine alebo aj recepty sa učila naspamäť, čo sa jej rozhodne vyplatilo, pretože stačí, aby si to párkrát zopakovala a dokáže vám to povedať aj keď ste to pekných pár dní nespomínali. Je charizmatická a má zdravú sebadôveru, čo sa odráža na tom, že si verí. Taktiež jej to celkom slušne páli, a tak by v momente vymyslela stratégiu na nejakú akciu, pretože dokáže zohľadniť všetky možnosti. Z takých praktickejších veciach vyniká najmä vo varení, doma zväčša varí, pretože je vlastne živiteľkou rodiny, pretože jej babička to nezvláda a ani sa jej nečuduje. S týmto sa spája aj jej schopnosť rozpoznávať bylinky, síce to by dokázala aj bez varenia. Patrí to predsa k jej obvodu. Keďže je vzrastovo pomenšia a ľahšia, dovolí si šplhať aj na tie najtenšie konáre, takže šplh by u nej prešiel, pretože sa radšej skryje na strome akoby mala bojovať so stokilovým profíkom. S jej vzrastom sa viaže aj mrštnosť a rýchlosť, takže taký ten úprk by u nej šiel. Zdá sa jej to ako lepšia možnosť, predsa len takí profíci dbajú väčšmi na zručnosť so zbraňami ako na jej prednosti. Ak by sa náhodou nachádzala niekde, kde by neboli stromy, dokázala by sa zamaskovať aj po mocou štiav z rôznych zdrojov alebo len snehom či pieskom by si zasypala úkryt, pretože je kreatívna, možno by vymyslela aj iné možnosti, predsa len je toľko kombinácií!

[ the days after ] Stále má dobrú pamäť, ak nie lepšiu, pretože v aréne to hojne využívala ako na určenie cesty, ale aj rozpoznávanie ostatných vyvolených. Bola takou mysľou ich spojenectva, každý mal nejakú úlohu, ku príkladu ona ich navigovala a mohutné dievča z desiatky obratne lovilo, takže to bolo prosperujúce spojenectvo, ktoré zostalo zo strany vyvolených takmer nepoškodené dokonca. Okrem toho vie omnoho lepšie variť, pretože nikomu nedovolí, aby sa o ňu akýmkoľvek spôsobom staral, aj keď v Kapitole si pochutnáva aj na ich lahôdkach, ale prosto si vždy musí navariť sama a keďže po aréne nejakým spôsobom zmlsnila, tak si radšej vyvára ako si spraví ovsenú kašu, možno zmlsnela kvôli tomu, že v aréne neboli zas až také dobré jedlá. S týmto sa viaže aj jej využívanie šplhu. Hojne ho využíva, keď zbiera broskyne na jej záhrade, ktorú má spolu s jej domom. Ale na strom sa skryje aj keď potrebuje byť sama a nerušená, pretože miluje to ticho, aj keď je občas desivé, pretože ticho pred búrkou nie je nikdy dobré. Vlastnosť, ktorú objavila v aréne je neskutočná vynaliezavosť. Dokázala sa vynaliezť z každej situácie a to niekoľkými spôsobmi! Jej rýchlosť jej v aréne nespočetne krát zachránila život, takže túto výhodu sa snaží nejakým spôsobom trénovať, takže priateľské závody z jedného konca poľa na druhý jej cudzie nie sú. Už keď videla šikovnosť profíkov so zbraňami, docvakol o jej, že sa musí s niečím urýchlene naučiť, pretože ako každý sa túžila vrátiť domov. Vedela, že do ruky by sa jej prirodzene hodilo niečo ľahšie a menšie. Zapáčila sa jej dýka, ktorá bola výhodná v tom smere, že sa dalo výborne skryť. A bolo pravdepodobné, že bude aj v aréne, pretože v každej bola. Vyskúšala si aj meč, ktorý je ďalšou takou zbraňou, s ktorou sa dá poľahky naučiť, ale bola na ňu príliš hutná, lepšie si porozumela s mačetkou.


[ before the Hunger Games ] Nikdy nemala nijaký veľký prístup ku zbraniam, takže po nej nečakajte nejaké veľké kúsky s mečom, maximálne by si prepichla nejakú končatinu alebo prinajlepšom sa zabila, takže od toho sa radšej drží ďalej. Dokonca nemá rada ani keď žnú obilie, nemá rada, keď to má robiť, pretože pri tom vydáva nepríjemné zvuky. Okopávanie je ešte fajn. Medzi ďalšie nevýhody patrí aj to, že vždy musí všetko okomentovať. Takže skrývanie by po tejto stránke veľmi nešlo, leda žeby si ústa prelepila páskou, ktorú by zobrala nevedno kde. Na úkor jej mrštnosti nie je veľmi silná a celkovo po tejto stránke nie je fyzicky zdatná, asi kvôli malému vzrastu, ale to zasa od nej nikto ani nijako neočakáva. Ako dokáže odniesť ľahší náklad na nejakú primeranú vzdialenosť, ale asi by nedokázala dlhšiu dobu udržať akýkoľvek náklad, pretože patrí medzi krehkejšie osôbky. Ako väčšina vyvolených, z výnimkou tých zo štvorky, nevie plávať. Nikdy nemala príležitosť to skúsiť, a tak než by vám to tej vody skočila, museli by ste ju riadne presviedčať, že tá voda má meter dvadsať a nie päť. Možno by sa na vode udržala, to nikto nevie, pretože ako sa už spomenulo, nikdy nemala príležitosť si to vyskúšať. Fakt, že sa dokonale orientuje v prírode jej by bol na nič, pretože ako náhle nemá pri sebe niečo prírodné, je stratená. Takže by sa vo väčšom meste bez stromov poľahky stratila, pretože o na tie ozrutné oceľové staveniská neznáša! Príde jej to také atypické a divné, pretože ona je z domova zvyknutá skorej na chalúpky. Okrem toho je dyslektička, čo ona vlastne ani nevie, pretože nikdy kvôli tomu nebola u lekára, ktorý v tejto dobe ani neexistuje, tak ako? Prosto jej tie písmenká v šlabikáre vždy poskakovali a keď to povedala učiteľkám, mali ju za hlúpu, čo ona rozhodne nie je.

[ the days after ] Ako slabosti by sme mohli brať veci, ktorých sa bojí či jej nejdú. Nijako extra nezosilnela, a to ani fyzicky a dokonca ani psychicky, to skorej zoslabla, aj keď sa naučila umeniu pretvárky, nikto by nemusel uhádnuť, že jej úsmev je len maska a v skutočnosti má chuť spraviť niečo iné. Vlastne jej všetky slabiny ostali, síce jednu vynulovala tým, že sa naučila zaobchádzať s menšími sečnými zbraňami, ale taký luk jej nikdy nesedel do ruky a celkovo nemá dobrú mušku, aj keď sa snaží s ju vylepšiť. Takmer každý si niečo z arény odnesie, niekto novú ruky, ale každý si odnesie zlé sny a niekoľko nových strachov. Tak za prvé sa bojí tmy a musí vždy spať pri svetli alebo aspoň pri svieci, aj keď riskuje, že podpáľ i dom, bojí sa, že ju niekto v noci napadne a tak už tak veľmi nikomu neverí. Nemá veľmi v láske ani vodu, preto bola pri turné víťazov v štvorke taká nervózna, veď pach vody tam bol cítiť na míle ďaleko a to človek, čo sa skoro utopil rozhodne necíti rád, pretože mala pocit, že sa tá voda na ňu vyleje a tentoraz to nemusí prežiť. A najlepšie nakoniec, totálne sa štíti všetkých tých kapitolských „zvieratiek“ alebo mutantov, hovorte tomu ako chcete, Gwen naháňajú strach tak či tak, ale najhorší sú podľa nej tí, ktorí vyzerajú najnevinnejšie ako vybuchujúci zajačikovia v 107. hrách. Normálne kvôli tomu nemôže v Kapitole chodiť ani do ZOO, teda niežeby jej to chýbalo. Po aréne zvykne mávať také nálady, že musí vyvárať a vypekať, a dokiaľ nenavarí dosť jedla pre dvadsiatich ľudí nie je spokojná alebo zasa máva nálady, kedy sa jej nechce urobiť ani mäkké f. Takže je pomerne náladová a dosť šialená, ale na to, aby skĺzla k alkoholu a nedajbože k drogám, nemá, taká šialená nie je.


[ before the Hunger Games ] Ako sa už vyššie spomenulo, je malej postavy, čo jej poskytuje určité výhody, ale aj nevýhody. Človek by si ju poľahky mohol spliesť s chlapcom, pretože má krátke vlasy, ktoré jej dodávajú takýto chlapčenský výzor, ale jej to je jedno, pretože sa správa dosť dievčensky. Veľké hnedé kukadlá sú orámované dosť dlhými riasami, ktoré sú prírodne čierne. Ženské krivky neminuli ani ju, ale podľa nej má hrozne dlhé nohy, čo nie je ani taká pravda. Gwen sa okamžite nadchne pre novú vec, ale najprv si musí rozmyslieť či sa to vôbec oplatí. Patrí medzi tých priateľskejších a stačí jej málo na to, aby niekomu verila. Dalo by sa povedať, že je celkom šialená, ale zväčša v tom dobrom slova zmysle. Ale zasa ak by šla do Hier, pravdepodobne by sa neštítila krvi, pretože ani v jedenástke sa zrovna každý deň neumývajú, pretože na toľko obyvateľov by to bolo toľko vody! Síce sa pri upratovaní a preraďovaní potravín celkom upokojuje. Síce ju niekto dokáže vyhecovať, ale je trpezlivá a zostáva pokojná, takže pravdepodobnosť, že ju uvidíte nahnevanú je malá. Narodila sa daždivého dňa a za veľkého kriku mladučkej žene z jedenásteho obvodu, pri pôrode jej asistovala matka, ktorá už v tom čase bola hrdou babičkou. Radosť preveliká, pretože už mala staršieho brata a snom jej matky bolo vychovať zdravého chlapčeka a dievčatko. No o pár hodín u nich odbíjali aj smútočné zvony, pretože jej matka to neprežila a keďže ich rodičia žili v tom čase oddelene, o chvíľku ju babka spolu so starším bratom vychystala a odviedla ich k otcovi, ktorý proti tomu ostro protestoval, ale napokon sa s ňou dohodol, že ich bude finančne podporovať, ale nebude s nimi v priamom kontakte, pretože to mal s mierotvorcami pomerne nahnuté a nechcel, aby potrestali aj deti, pretože niečo podobné spravili aj jeho známemu. Vyrastala teda pomerne chudobne, pretože babka im nevedela zabezpečiť dostatok jedla a tak si museli brať kamienky, ale keďže je dosť rodín, ktoré sú na tom o poznanie chudobnejšie, myslí si, že pravdepodobnosť, že ju vylosujú je malá.

[ the days after ] Keď ju vylosovali do arény, každý si myslel, že je po nej. Veď v jedenástke nie sú žiadne stroje na zabíjanie a zväčša ich vyvolení zomrú medzi prvými. Ale ona po zaznení svojho mena hrdo vykráčala na pódium a snažila sa zakryť to, že nie je zrovna šťastná, veď posledný rok, tak snáď mohla byť šťastena na jej strane, nie? Ale! Čo sa nestalo a Gwen sa šťastne vrátila z arény, zlomená, ale živá. Bola šťastná, že znova uvidí rodinu, ale keďže to bola ona, kto sa staral o babku a jej brat o tom nevedel nič, zomrela na hlad a dehydratáciu, na čo sa jej brat obesil, pretože si myslel, že aj Gwen zomrie a nezniesol pomyslenie, že by zostal sám. Ale Gwen sa vrátila a je sama ona. Po aréne si nechala predĺžiť vlasy, ani nevie prečo, ale je to pre ňu lepší pocit. Zmenila sa, a to dosť. Už to nie je to priateľské dievča, čo sa pre všetko nadchlo. Zmĺkla, väčšinu času je ticho, prehovorí len, keď má tú potrebu alebo sa nevenuje niečomu inému, poprípade, že niekomu nerozumela. Dokáže sa na nich usmievať, ale nie úprimne. Nemá dôvod sa s nikým baviť a ani tie večierky nie sú jej šálkom kávy, ale keď musí, tak musí. Stala sa samotárkou.

other worlds

stranger2s.jpg https://static.wixstatic.com/media/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.png/v1/fill/w_212,h_90,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/134c08_4737095adb5e4396a704df640a3988cb~mv2.webp